Romet Kreek • 20. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Baltika tõusis, Olympic EG vajus

Teisipäeval paistsid nii tehingute arvult kui ka käibelt Tallinna börsil silma Baltika ja Olympic EG aktsia.

Vahest Saksa kaubamajaketiga sõlmitud hulgimüügileping pani investoreid Baltika aktsiat ostma. Aktsiaga tehti 158 tehingut ja 7,9 mln kroonine päevakäive. Aktsia hind tõusis 4,6 protsenti, 32,39 kroonile ehk 2,07 eurole.

Suure, 4,7protsendise langusega esines teisipäeval kasiinoketi Olympic EG aktsia. Aktsia lõpetas päeva 28,32 kroonil ehk makstes 1,81 eurot. Aktsiaga tehti 92 tehingut ja 6,4 mln kroonine käive.

Meil ei ole börsil sellise üle ilma äkilise sektori aktsiad, mis esindaksid pankasid. Tallinna börsi kuldaegadel suurt midagi peale pankade ei olnudki. Kui meil kaubeldaks börsil Hansapanga aktsiaga, oleks see ilmselt saanud tunda investorite negatiivset meelestatust Balti majanduskeskkonna ja üleilmse krediidikriisi valguses.

Sarnaselt USA ja Suurbritannia hädas ehitus- ja kinnisvarasektoriga on ka meie vastava ala ettevõtete aktsiad kõvasti kannatanud. Samas ei ole meil aktsiate kallal raisakotkad ehk lühikeseks müüjad, kuna sisuliselt Balti turul vastav teenus puudub. Suurbritannias on nende ahnus ehitusettevõtete osas ebamõistlikult suureks kasvanud. See võib aga anda tõuke aktsiate tõusuks, kui kõik ootamatu aktsia tõusu korral korraga aktsiad tagasi ostma tormavad. Üksikult võttes oli tegevus mõistlik, karjana aga mitte.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt