Romet Kreek • 20. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Vene aktsiad jätkasid langust karuturul

Venemaa aktsiaturul jätkus langusmeeleolu, kus välismaised investorid müüsid ja kohalikud eriti osta ei julgenud.

Venemaa RTS indeks kukkus teisipäeval 5,2 protsenti, 1686 punktile.

Lisaks Lääne turgude langusele avaldas negatiivset mõju ka nafta hinna langus.

Rosnefti aktsia langes viie kuu madalamale tasemele, Gazprom aga sadas seitsme kuu madalamale tasemele.

RTS on kukkunud 19. mai tipptasemelt 32 protsenti. Arvatakse, et indeksis domineerinud toorainesektori kompaniide tulemuste väljavaated halvenevad.

Lisaks andsid tulele hagu peaminister Vladimir Putini hiljutised verbaalsed rünnakud söe ja terasetootja Mešeli vastu ja Venemaa sisstung Gruusiasse.

Esmaspäevases USA investorite seas populaarses nädalalehes Barrons ilmus arvamuslugu, kus toodi ära põhjuseid, miks Venemaale mitte investeerida. Ehkki Venemaa turg on selle aasta prognoositud ettevõtete kasumite alusel soodsaimalt hinnatud, peaks kasumikasv aeglustuma. Lisaks ei ole teiste riikide aktsiaturgudel, kus omandiõigusse mõnevõrra suurema respektiga suhtutakse ja ettevõtetele kaikaid kodaratesse ei loobida, aktsiate hinna suhtarvud samuti päris madalad. Venemaa suudab aeg-ajalt meenutada oma poliitilist riski, kuid kasumiahnus paneb seda unustama.

Teisipäeval oli meelestatus üle maailma börsidel negatiivne. USAst kardetakse finantssektorist jätkuvalt negatiivseid üllatusi, makronäitajad on viletsad. Kust kohast peaks investorid ammutama optimismi, et osta aktsiaid?

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt