Tabasalu tankla puugid trellide taga

Mariliis Pinn 21. august 2008, 08:38

Kohtu ette jõuab kuritegelike “inseneride”
tandem, kes nutika seadme abil said teada sadade inimeste pangakaartide andmed
ja näppasid kontodelt kümneid tuhandeid kroone.

Detsembri alguses tabas ligemale tuhandet inimest ränk ehmatus, kui nad avastasid, et nende pangakaardid on kopeerimiskahtluse tõttu suletud, kõiki neid inimesi ühendas see, et nad olid ajavahemikus septembrist novembrini ostnud kütust Tabasalust OÜ Sevenoil automaattanklast ja maksnud kaardiga, kirjutas Eesti Ekspress.

Aprilli alguses koputasid Põhja politseiprefektuuri ametnikud Maardus varem kuus korda kohtulikult karistatud Oleg Kuzini (35) uksele ning panid mehel käed raudu, samal ajal vahistati Kopli linnajaos Serge Steel (39), endise nimega Sergei Skvortsov, kel ette näidata viis varasemat karistust.

Kuzini ja Steeli süüdistuses on kirjas, et pangakaardi võltsimiseks vajaliku seadme valmistas Serge Steel mullu septembris, Kuzin ja Steel kogusid pahaaimamatute klientide andmeid kuni novembri lõpuni ja seejärel hakati neid kasutama, kuid õnnelikul kombel jõudsid nad raha kätte saada ainult kümne inimese kontolt ja kokku ulatus nende teenistus 118 500 kroonini.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Tambet Graubergi sõnul mängis oma osa pankade kiire reageerimine. Rünnatud kontod, samuti need, mille kallale veel polnud jõutud, blokeeriti kiiresti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. August 2008, 14:21
Otsi:

Ava täpsem otsing