Tea Taruste, kaasautor • 21. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Avatud ülikoolist haridus paindlikult

Tartu Ülikoolis jätkub vabade kohtade olemasolul vastuvõtt 5. septembrini, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Ülikooli saab avaldusi esitada 15. septembrini.

Avatud ülikool on mõeldud eelkõige neile, kes soovivad omandada ülikooliharidust töö, pere ja muude kohustuste kõrvalt. Tartu Ülikooli õppeosakonna avatud ülikooli koordinaator Ene Küüner lisab, et kuna õppimine avatud ülikoolis ei eelda igapäevast osalemist, jätkavad siin sageli õpinguid ka üliõpilased, kel õppetöö pooleli jäänud. Tehnikaülikooli avatud ülikooli turundusspetsialisti Merili Lõppe sõnutsi on avatud ülikool hea võimalus läbida õppekava endale sobivas tempos, saada täienduskoolitust ametialase karjääri edendamiseks, omandada lisaeriala või hoopis arendada end oma huvialal.

Tartu Ülikoolis saab avatud Ülikooli raames õppida ligi 70 eri rakenduskõrghariduse,

bakalaureuse- ja magistriõppekava alusel. Nende erialade omandamiseks, kus praktilise töö osakaal õppetöös on suur, avatud ülikoolis siiski õppida ei saa. "Õppetöö on korraldatud paindlikult. Bakalaureuseõpe läbitakse 4-6 ja magistriõpe 2-4 aastaga. Iseseisva õppimise osa on suur, kohal käiakse enamasti kord kuus nädalavahetustel," selgitab Ene Küüner. TTÜ ja TLÜ avatud ülikooli raames saab õppida kõiki õppeaineid. "Õppur komplekteerib õppeainetest endale ise sobiva õpingukava kõrghariduse omandamiseks soovitud erialal või täiendusõppeks. Õpingud võib läbida endale sobivas tempos," kinnitab Merili Lõppe.

Avatud ülikoolis õppimine on üldjuhul tasuline. Tartu Ülikoolis varieerub õppeteenustasu suurus teaduskonniti ja erialati, jäädes 8500-16 500 krooni vahemikku semestris. Kalleim õppeteenustasu - 27 500 krooni semestris - on strateegilise juhtimise magistriõppekaval.

Riikliku koolitustellimuse raames toimub õppetöö mitmetel pedagoogilistel erialadel. Tallinna Tehnikaülikoolis koosneb õppeteenustasu registreerimistasust ja ainepunktitasust, mis jääb 560-950 krooni piiridesse.

TLÜ avatud ülikooli büroo juhataja Kadri Kiigema sõnul jääb ainepunkti maksumus vahemikku 700 kuni 1350 krooni. "Kallimad on näiteks Balti Filmi- ja Meediakooli kursused, kuna need on inglise keeles ja vajavad eritehnikat."

Uudsena alustab Tallinna Ülikooli avatud ülikoolis sel sügisel tööd uus juhtimis- ja personaliarenduskeskus, mis pakub avalikke koolitusi kõikidele huvilistele, ent korraldab ka spetsiifilisemaid tellimuskoolitusi.

Autor: Tea Taruste

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt