Romet Kreek • 21. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Baltika suur tõus vähese käibega

Baltika aktsia oli ka eile jätkuvalt huviorbiidis.

Aktsia päevakäive ei olnud just teab mis suur (2,2 miljonit krooni), kuid aktsia hind viskus võimsalt üles.

Rõivakaupmehe aktsia tõusis 8,2 protsenti, 35,05 kroonile ehk 2,24 eurole. Baltika aktsia oli tehingute arvult aktiivseim, kauba tegemiseni jõuti 92 korral.

Käibelt suurim oli Tallinki aktsia. 2,9 mln kroonise päevakäibega aktsia hind sulgus 8,76 kroonil ehk maksis 0,56 eurot.

Käibelt ületas Baltikat ka Olympic EG aktsia. Kasiinoketi aktsia hind tõusis 2,8 protsenti, 29,10 kroonile ehk 1,86 eurole.

Paljud võivad juba esitada küsimuse: kas me ei ole rallile hiljaks jäänud. Põhju ja tippe on börsil raske tabada. Samas ei tahaks uskuda, et me enam madalamaid hinnatasemeid ei näe. Eriti riskantsed on kompaniid, kes on sõltuvad Eesti-Läti turust. Majandus jõudis langusesse alles teises kvartalis.

Eelistan praegu aktsiate ostmisele raha säästmist. Kuigi inflatsioon on kõrge, võib selle tempo tuleval aastal üllatavalt ära kukkuda. Ja eelistus langeb pigem tavalistele tähtajalistele hoiustele (pankadest tasub otsida, kus on kõrgem intress). Veel hiljuti tehtud investeerimishoiustest ei ole mitte ükski praeguse seisuga midagi teeninud. Ja globaalse turu väljavaated räägivad pigem veel korralikust probleemist pangandussektoris - eks näis, kui pikaajalise mõjuga see on.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt