Parts: meie osalust Estonian Airis ei müü

Katre Pilvinski 22. august 2008, 00:00

"Minu seisukoht on endine - Estonian Air on Eesti jaoks strateegiliselt oluline ettevõte. Riik kui vähemusaktsionär soovib, et Estonian Air panustaks veelgi enam ühenduste arvu kasvule ja ühenduste tiheduse suurendamisele - võtmeküsimuseks on ühendus Eestiga," rääkis Parts.

"Tähtis on, et Estonian Air oleks oma põhimõtetelt rahvuslik lennufirma - võtaks Eestit kui oma koduturgu, suudaks olla avatud Eestile vajalik vedur elementaarse kommunikatsiooni arendamisel. Ja et igale eestlasele oleks auasi lennata just Estonian Airiga," märkis minister.

Estonian Airi nõukogu esimehe ja investeerimispanga Cresco juhi Olev Schultsi sõnul on riik olnud ettevõttes passiivne aktsionär.

"Kindlasti mõjutab Eesti riigi majanduskeskkonna seis ja kohaliku tarbija usaldus Estonian Airi arenguid," kommenteeris Schults.

"Paraku on reaalsus selles, et nii Eesti majandus tervikuna kui ka Estonian Air on väga väiksed mängijad globaalsetel turgudel," lisas Schults.

"Paljude halbade hulgast parima valiku leidmine määrabki tihti otsuste suuna. Ma ise muretsen rohkem ettevõtte valikute kui aktsionäride soovide pärast," märkis nõukogu esimees.

"Riik on ettevõttes praegu sama oluline aktsionär kui kaks teist aktsionäri, kuid riigi roll on olnud pigem passiivne ja see on arusaadav ning adekvaatne. Milliseid valikuid riik Estonian Airis teeb või tahab teha, pole mulle teada," rääkis Schults.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing