Pärnu sõudjad võivad jääda ilma treeningbaasita

23. august 2008, 11:36

Pärnu sõudjaid ähvardab kodutuks jäämine,
sest nad peavad treeningbaasi loovutama spordiseltsi Dünamo
õigusjärglasele.

Spordiselts Põhjakotkas, kes kohtuvaidluse tulemusena kunagise Dünamo spordiühingu õigusjärglasena Pärnu sõudebaasi omanikuks sai, nõuab baasi ehitiste üleandmist 14. oktoobril, kirjutab Pärnu Postimees.

Sõudeklubi Pärnu mänedžer Arvo Loorits ütleb, et taasiseseisvunud Eesti riik tegi vea sellega, et üleliidulistele spordiühingutele kuulunud vara ei riigistanud.

Eestis sai Dünamo õigusjärglaseks MTÜ Põhjakotkas, kes sõudmise arendamisest huvitatud ei olnud. 1991. aastal moodustatud Pärnu sõudeklubi sai senist baasi tasuta kasutada.

Mõne aasta eest avastas Tallinnas registreeritud Põhjakotkas, kellel siiani pole Pärnus ühtki tegevusvaldkonda, et kaunil jõekaldal asuv maa tuleb endale nõuda ning saavutas kohtus seda nõudes võidu.

Pärnu sõudeklubi juhatuse liige, äsja olümpiamängudel hõbemedali võitnud Tõnu Endrikson ütles eile, et Eesti Vabariigi poolt on tegemist suure sigadusega. "Ma ei kahtle, et juriidiliselt on kõik korrektne, JOKK, nagu öeldakse, aga inimlikust seisukohast on see asi mulle vastuvõetamatu," sõnas ta.

"Meil tuleb tunnistada olukorda, et baas on Põhjakotka oma, siin midagi enam muuta ei saa. Kas küsimus laheneb baasi väljaostmisega Põhjakotkalt või kuidagi teisiti, aga riigi abita me välja ei tule," rääkis Pärnu spordinõunik Uno Koort.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. August 2008, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing