Eeslinnad upuvad müügipakkumistesse

Marina Hodus 25. august 2008, 00:00

Saue, Keila ja Tabasalu kinnisvaratrendid käivad ühte jalga muude piirkondadega: müügipakkumisi on palju ja hinnad on tublisti langenud.

Saue korterite hinnad on kujunenud tunduvalt kõrgemateks kui Keila omad (umbes 10% hinnalisemad), kuigi Keila on kõigest 7 kilomeetrit Sauest kaugemal. Ilmselt mängib siin rolli Saue suurem eramajade osakaal. Samas on Keila suurem ja väga hea infrastruktuuriga, mistõttu on sinna ka paljud tallinlased kolinud. Keila hinnad on Tallinna hindadest ligikaudu 15% madalamad.

Tabasalu hinnad on samal tasemel kui Haabersti hinnad ning ka kaugus linnast on väike. Järelturu korterite hinnad on Tabasalus aastaga langenud keskmiselt umbes 10%, Keilas isegi rohkem - umbes 15-18%. Uute korterite hinnad on Sauel ja Tabasalus langenud umbes 13-14%.

Tallinna lähiümbruse korterite ostjaks on esiteks kohalikud elanikud, kes soovivad parandada oma elamistingimusi ja ei taha mujale kolida. Rahulik naabrus ja rohelisus on saanud koduseks ning Tallinnas tööl käia saab kiiresti ja hõlpsasti tänu heale ühistranspordiühendusele, aga üha enam ka autostumisele.

Teine ostjate rühm on noored inimesed ja pered, kes ostavad oma esimese kodu ja kes on eriti hinnatundlikud. Tallinna lähiümbruse asulates on hinnad soodsamad ning sageli on pere jaoks mugavam elada vaiksemas piirkonnas Tallinna lähistel.

Kolmandaks tulevad tallinlased, kes soovivad elada vaiksemas ja rahulikumas keskkonnas. Loodusele lähemale, kus hea lastel kasvada.

Lisaks eelnevale ostavad Keilasse, Sauele ja Tabasallu kortereid ka väiksemate asulate elanikud, näiteks Karjaküla, Kumna või Vasalemma inimesed, kes soovivad kolida maakonnakeskusse, sest seal on koolid ja töökohad.

Kõige rohkem ehitati ehitusbuumi ajal Keilas. Seal sai valmis eelmisel aastal neli uut korterelamut (Piiri 3c, Põhja 8a, Kruusa 11 ja Paldiski maantee 26), mis teeb kokku 163 korterit. Nendest on müüdud keskmiselt 50%. Uute korterite hinnad on langenud umbes 10-16%. Kui eelmisel aastal maksid uued korterid 23 000-25 000 kr/m", siis sellel kevadel on võimalik uus korter leida ka hinnaga 20 000-21 000 kr/m2. Samas on igas projektis kortereid ka hinnaga 25 000 kr/m2.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing