Urve Vilk • 24. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Marja Kiristaja: üksinda ei juhi keegi

"Teen ainult oma igapäevast tööd, juhiks ma ennast ei pea. Mina teen eelarved ja mina kinnitan, kui on vaja kedagi lahti lasta, siis teen ka seda. Aga üksinda ei juhi keegi midagi, meeskond peab olema, ja meil on väga hea meeskond," ütleb Marja Kiristaja. Soomest, Rootsist ja teistest riikidest toodavate akude ümbertöötlemisega tegeleva Sillamäe ettevõtte juhatuse liige on sündinud Saaremaal.

Ka keskkooli, kus tekkis kinnisidee keemiat õppima minna, lõpetas Kiristaja Saaremaal. "Meil oli Kohtla-Järvelt pärit keemiaõpetaja, kes ütles meile, kahele Saaremaa tüdrukule, et lapsekesed, te ei tea keemiast midagi, minge Kohtla-Järvele ja vaadake, mis see keemia on," meenutab Kiristaja.

Pärast mõnda aega komsomoli lähetuskirjaga Kohtla-Järve keemiakombinaadis operaatorina töötamist kadus keemiahuvi täiesti, nii hirmus oli, räägib Kiristaja. "Aga tekkis teine huvi. Läksin mehele. Meil sündis poeg," ütleb ta.

Pärast Tallinna Majandustehnikumis finantsistiks õppimist kutsuti Kiristajat tööle pealinna rahandusministeeriumisse. "Aga kuna mehel polnud Tallinnas midagi teha, kaevandusi seal polnud, pidin tagasi tulema," naerab nüüdseks üle 30 aasta Ida-Virumaal töötanud naine.

"Majanduskasvu pidurdumine on meie ettevõttele mõjunud sel moel, et hinnad on sel aastal alla läinud," ütleb Ecometali juht.

Aga me elame praegu normaalses ja stabiilses olukorras. Eelmisel aastal oli majanduses mingi õhumull, mis pidigi lõhkema. Pliikoorem, mis meilt välja läks, maksis miljoni, praegu maksab see poole vähem, selgitab Kiristaja.

"Kui sellise hinnaga oleks tegevus edasi läinud, siis kes oleks jaksanud enam autosid või autoakusid üldse osta, see polnud enam normaalne ju, hind pidigi alla tulema," ütleb Marja Kiristaja turu praeguse olukorra kohta.

"Tööd tuleb südamega teha ja seda ei tohi tegemata jätta," vastab Kiristaja küsimusele, kuidas edu saavutada.

"Ju ma olen aus inimene, raamatupidaja ei saakski muudmoodi olla. Samas peab olema julgust ka otsustada ja otsuseid vastu võtta, väga hea inimene ei saa ka olla," ütleb suures osas meestest koosneva 54 töötajaga Ecometali juhatuse esinaine.

Õppisin Marjaga tehnikumis, koos töötasime ka Virumaa Kommertspangas. Marja on sihikindel, ettevõtlik ja aus. Ta on täpne, nagu raamatupidaja olema peab. Juhtides panga kontorit, suutis ta valida nii kaadri kui ka juhendada remonditöid. Marja mõistab, nagu õige juht peabki, et meeskonnata ei saa edu saavutada, tunnustades eelkõige oma töötajaid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt