Seitse alkoholitootjat seisab aktsiisivõlglaste nimekirjas

Anne Oja 25. august 2008, 00:00

Liviko juhi Janek Kalvi sõnul on hüppeline aktsiisitõus kaupmeestes vastupandamatu spekuleerimissoovi tekitanud. Seega püüdsid kaupmehed juunis ohtralt alkohoolseid jooke krediiti võtta, ent tootja pidi 15. kuupäevaks aktsiisi deklareerima ning ära maksma. Paljud kaupmehed pole võetud jookide eest aga siiani tasunud.

"Meie debitoorse võlgnevuse osakaal on olulisel määral kasvanud," rääkis Kalvi kaupmeeste viinarallist. Livikol maksuvõlga ei ole, kuid et ettevõte rahast tühjaks ei jookseks, kontrolliti aktsiisiga spekuleerivate poodnike majandusseisu eriti hoolikalt.

"Ütleks nii, et rahavoogude jälgimisega tuli tegelda väga hoolikalt, iga kroon oli arvel," vastas Kalvi küsimusele, kas Liviko vajas maksude ning muude kohustuste õigeaegseks tasumiseks erakorralist käibelaenu.

"Kasutasime ka finantsinstrumente, kuid midagi erakordset siiski ei olnud," rääkis Kalvi. "Praeguseks on rahavood stabiliseerunud. Saime seekord hakkama. Kui jääda aga makse võlgu, võib sealt alata ohtlik protsess, mis lõpeb kurvalt," märkis Kalvi.

"Kui maksedistsipliin oli korratu, olid ka krediidid väiksemad," avaldas Kalvi ettevaatusabinõusid. Sellele vaatamata võib juhtuda, et süvenev majanduslangus nõuab oma ning Liviko ei saa pankrotistuvatelt väikefirmadelt kogu võlga kätte.

"Keeruline ja tänamatu on hinnata, kui palju ja kes neist pankrotti läheb," ütles Kalvi ja lisas, et olukord on kindlasti keeruline.

Kangemat kraami soetasid võlgu eelkõige keskmise suurusega ja väiksemad kauplused. Aktsiisilaost veeti välja kuni kolme kuu napsuvaru. Lahjemat alkoholi rabasid ette aga suuremad kaubandusketid. Õlletootjad ning õlle maaletoojad on öelnud, et kaupmehed soetasid umbes kahe nädala varu.

Teised alkoholitootjad, kellega aripaev.ee ühendust võttis, esialgu kommentaari ei andnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing