Suurima kasumiga pank vajab lisaraha

Romet Kreek 25. august 2008, 00:00

Bloomberg nimetas Industrial & Commercial Bank of China maailma kõige kasumlikumaks pangaks. Kiire kasv aga sunnib ka seda panka lisakapitali kaasama.

Hiina suurpank plaanib müüa 14,6 miljardi dollari väärtuses allutatud võlakohustusi. Laenunõudlus on kõrge. Pank on laienenud ka välismaale - mullu osteti pankasid Indoneesias, Macaos ja Lõuna-Aafrika Vabariigis enam kui kuue miljardi dollari eest.

Panga esimese poolaasta kasum kasvas 57 protsenti, 64,5 miljardi jüaanile ehk 9,4 miljardi dollarile.

Pangal on Hiinas 16 476 ja mujal 112 kontorit. Pangal on 170 miljonit eraisikust klienti.

Päris kummaline, et pank, mida Hiina riik kolm aastat tagasi 15 miljardi dollariga päästis, on praegu maailmas turuväärtuselt suurim. Kas sama saatus päästmise näol võib tabada ka USA investeerimispanka Lehman Brothersit?

Nimelt kerkis reedel USA börside avanedes USA suuruselt neljanda investeerimispanga Lehman Brothersi aktsia 16 protsenti. Korea Developement Bank on kaalunud investeeringut kompaniisse.

Financial Times kirjutas, et Lehman Brothers võib olla sunnitud müüma 50 protsenti aktsiatest antud Korea pangale ja Hiina Citic Securitiesele. Need ostjad aga lükkasid siis pakkumise tagasi, kuna Lehman hindas end liialt kõrgelt. Lehman Brothersi pressiesindaja keeldus kommentaaridest, nagu ka Korea Developement Banki juhatuse esimees Min Euoo Sung.

Enamusosaluse ostu ei peeta aga eriti tõenäoliseks, kuna sellisel juhul tõuseb USA poliitikute kisa taevani.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing