ÄP fototoimetus • 24. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Uudised

Tallinna linnavolikogu otsustas maha müüa Raekoja platsi läheduses asuvad hinnalised äriruumid Laia, Nunne ja Pika tänava nurgal, mille vastu on huvi tundnud linnapea sõbrast ettevõtja Alexander Kofkin.

Kesklinna valitsus tõstis mullu sügisel majast välja köögitarvete poe Kiika Kööki ja OÜ Kolmjalg 24-tunni-kaupluse, et anda ruumid 25 aastaks rendile konkursil kõige kehvema pakkumise esitanud Kofkini firmale Meriton Food Boutique, kirjutas Postimees.

Kohus tühistas selle otsuse ning pea aasta tühjalt seisnud kolm äriruumi lähevad nüüd 59,1 miljoni kroonise alghinnaga müüki. Uus omanik peab seal viie aasta jooksul pidama kohvikut ja kauplust.

Riigi Kinnisvara AS pani riigieelarve tasakaalu saavutamise eesmärgil müüki kolm büroohoonet Tallinnas.

Kirjalikul enampakkumisel saab kuni septembri lõpuni teha pakkumisi kinnistutele Kotzebue 14, Endla 15/ Lõkke 2 ja Lõkke 4. Esimese objekti alghind on 14,9 miljonit krooni. Kaks teist kinnistut võõrandatakse ühe müügiobjektina alghinnaga 105 miljonit krooni.

Kokku on praegu pakkumisel üheksa kinnistut. Ettevalmistamisel on veel kahe kinnistu võõrandamine. Müüki tulevad Patarei vangla alghinnaga 100 miljonit krooni ning Pagari tänaval asuv endine politseiameti peahoone alghinnaga 120 miljonit krooni.

OÜ Kaamos Ehitus rajab järgmiseks kevadeks Nõmmele Kauge 4 asuvale kinnistule sotsiaalmaja.

Esimest korda Eestis on võetud sotsiaalmaja ehitamisel eesmärgiks energiasäästlike tehnoloogiate kasutamine. Sooja tarbevee tootmiseks paigutatakse katusele päikesepaneelid, mis on Eestis veel üsna haruldane nähtus ning sotsiaalmajade puhul esmakordne. "Sellise lahenduse puhul toodetakse suur osa hoone soojast tarbeveest vaid päikeseenergia abil, hoides kokku suure hulga üha kallinevat soojusenergiat," kommenteeris Kaamos Ehituse tegevjuht Kaupo Koitla. Ta lisas, et kasutatakse uudseid arhitektuurilahendusi.

Maja projekteeris OÜ Patiks.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt