10 põhjust, miks sa ei ole rikas

Mati Feldmann 26. august 2008, 00:00

USA majandusportaal The Street koostas nimekirja kümnest põhjusest, miks näiteks sina, kui sa oleksid ameeriklane, ei ole rikas. Neid põhjusi refereeris aripaev.ee 4. juulil. Toodud põhjendused kandsid siiski kergelt ameerikaliku elulaadi pitserit, mistõttu püüaks välja tuua Eestile iseloomulikud jooned.

Siinne rikkus sai uuesti kogunema hakata alates rahareformist juunis 1992, sest vaevalt mõõdaks keegi veel rikkust rublades. Väärtpaberiturgu polnud, eraisikud lõid oma rublahoiused sirgeks.

Ent kindlasti kandus ka sellest ajast rikkust üle - just asjastatud kujul, näiteks tagastatud maa ja metsa näol, nii mõnelgi oli oma maja, enamik inimesi erastas oma korteri, uude aega tulid üle hinnalised kunsti-, postmargi-, mündikogud. Hästi läks ettevõtjatel, kes erastasid tootmisettevõtte, millega nad ise olid seotud.

Aga kuidas oma rikkust säilitada ja suurendada? Rikkus on vara miinus kohustused, sissetulekud miinus väljaminekud. Suurendades esimest ja vähendades teist, saate aegamööda rikkamaks.

Ma ei tahaks olla siiski nii üheülbaline, et jutlustada silmaklappidega mammonakummardamist. Sinu rikkus võib olla sinu pere - kindlasti on suuremal perel suuremad väljaminekud, mis nõuab nii mõnestki asjast loobumist. (Lugesin kusagilt, et lapse kasvatamine kuni täisealiseks maksab vähemalt pool miljonit krooni - kahjuks ei oska ma öelda, millal see hinnang anti, võimalik, et krooni algusperioodil.) Aga sa võid loota sellele, et sa oled paremini kindlustatud oma vanaduspõlves. Keda rikkusejutt frustreerib, võiks mõelda sellele, et ükskõik kui rikas sa oled, on sinust veel rikkamaid. Kui sa lepid selle tõsiasjaga, suudad ka iseendaga rahumeeles edasi elada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing