Ida-Virumaa valmistub uputuseks

Mariliis Pinn 26. august 2008, 17:20

Täna kogunes Ida-Viru maakonna
kriisikomisjon, et arutada viimasel ööpäeval sadanud vihma poolt tekitatud
kahjustusi ja olla valmis saju jätkumise korral vajalike päästetööde
korraldamiseks.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut (EMHI) andmetel sadas viimase 36 tunni jooksul Jõhvi ja Kohtla-Järve ümbruses 116 mm sademeid. Sarnanes koguses sademeid tuli siinses piirkonnas viimati viis aastat tagasi, teatas kriisikomisjon.

„Kutsun inimesi üles säilitama rahu ja hoolitsema oma vara säilimise eest. Päästeteenistuse poole tuleks abi saamiseks pöörduda siis, kui olukord muutub tõsiseks,” ütles Ida-Viru maakonna kriisikomisjoni esimees ja maavanem Riho Breivel.

Breiveli sõnul pole Ida-Virumaal siiski veel tegemist uputusega ega looduskatastroofiga, kuid maakondlik kriisikomisjon kogunes, et ennetada saju jätkumisel tekkida võivat hädaolukorda. Samuti jälgib komisjon omavalitsustes tekkinud olukorda ja kogub infot kõikidest toimunud õnnetustest.

Erilist tähelepanu pöörab kriisikomisjon koolide, lasteaedade, raamatukogude ja muude sotsiaalobjektide olukorrale.

Tõsistest olukordadest tuleb inimestel teatada lühinumbril 1524 ning anda lühike ja täpne ülevaade juhtunust. Päästeteenistus soovitab inimestel välja lülitada elekter keldrites ja teistes ruumidest, kuhu võib vesi tungida.

Maavalitsuses kogunenud Ida-Viru maakonna kriisikomisjonil osalesid Ida-Eesti Päästekekus, Häirekeskus, Ida-Virumaa Keskkonnateenistuse, kohalike omavalitsuste ja Ida-Viru Maavalitsuse esindajad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2008, 17:20
Otsi:

Ava täpsem otsing