Vargus.ee - kelle abimees?

Gert D. Hankewitz 26. august 2008, 07:31

Kas portaal, kus varguse ohver saab oma
kaotatud asja reklaamida ning vaevatasu pakkuda, on hea viis kauba tagasi
saamiseks või hoopis tõhus vahend varastele raha teenimiseks?

"Kuna olen elus palju kaotanud tänu pättidele, siis leidsin, et vargus.ee on õige asi, millega tegeleda. Eesmärk on siiras ja usun selle vajalikkusesse," rääkis vargus.ee juht ja omanik Kristjan Eichler.

Mehe mõte on tegelikult lihtne: pikanäpumehe ohvriks langenu saab kaotatud eseme pildi ning kirjelduse internetti üles panna ning loota, et keegi tunneb tema asja ära ja annab sellest teada. Kui varastatud ese on hinnaline, võib ka vaevatasu pakkuda.

Vaevatasu pakkumisega tekib aga küsimus: kas see on tasuks ausale leidjale või lisateenistuseks vargale, kes asja omanikule tagasi müüb.

"Portaalis välja kuulutatud tuhandetesse kroonidesse ulatuvad vaevatasud võivad mõne eseme puhul ületada hinda, mida nende eest maksaks varastatud asjade kokkuostja," rääkis Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude talituse juht vanemkomissar Toomas Jervson. Nii ulatub mõne eseme eest pakutav vaevatasu isegi üle poole selle tegelikust väärtusest. Näiteks sülearvuti HP NX6310, mis maksab veidi üle 6000 krooni, vaevatasuks pakutakse 3000 krooni.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2008, 08:43
Otsi:

Ava täpsem otsing