E.L.L. Kinnisvara: Balti kinnisvaraturul on põnevad ajad

Enn Tosso 27. august 2008, 00:00

E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimees Aldo Dapon ütles aripaev.ee-le, et saadud raha investeeritakse Balti riikides arendatavatesse kinnisvaraobjektidesse ning uute arendusprojektide soetamiseks. "Arvame, et praegu on Balti kinnisvaraturul väga huvitavad ajad nii kiireks investeerimiseks kui pikaajaliste projektide sisseostmiseks. On päris selge, et 1-2 aasta jooksul tekib likviidsust omavatel arendajatel hulgaliselt valikuvõimalusi projektide ülevõtmiseks," märkis ta.

Duntese büroohoone asub Riia kesklinnas ning seal on ligi 13 000 ruutmeetrit pinda. Hoone rentnikud on muuseas Statoil, Samsung, Ericsson. Hoone ostis Kinnisvarafond Focus Nordic Cities.

E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimees Aldo Dapon ütles, et Duntese ärihoone oli E.L.L. Kinnisvara jaoks esimene suuremahuline uue büroomaja arendus Lätis. "Me oleme rahul nii kogu arendus- kui ka müügiprotsessiga. Asjaolu, et investorid nagu Catella Real Estate KAG on ostust huvitatud, näitab, et hoolimata vastuolulistest aegadest kinnisvaraturul on huvi hea kvaliteediga projektide vastu säilinud," lausus Dapon.

Vara müüki nõustanud Catella Corporate Finance'i esindaja Pauls Platais sõnas tehingut kommenteerides, et institutsionaalsete investorite huvi Balti riikide kvaliteetse kassavooga objektide vastu kasvab. "See huvi stabiliseerib kinnisvaraturgu ja annab tugevatele arendajatele võimaluse paigutada raha uutesse arendustesse. Niisugust trendi näeme ilmselt ka järgnevatel aastatel - turul tehakse võib-olla vähem kinnisvaratehinguid, kuid institutsionaalsete investorite tehinguid on rohkem. Catella on uhke, et saab aidata E.L.L. Kinnisvara sugustel suurtel ja tunnustatud arendajatel saavutada nende eesmärke," ütles Platais.

"Institutsionaalsed investorid otsivad alati kvaliteetsete klientide ja stabiilse kassavooga kvaliteetseid varasid," lisas Catella Real Estate KAG esindaja Florian van der Leeden.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing