Ketlin Priilinn • 26. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Liviko toodang hakkab üha jõulisemalt piire ületama

Alates 2000. aastast, kui Liviko aktsiate kontrollpaki omanikuks sai AS NG Investeeringud, on ettevõte kiirelt arenenud ning kasvanud. Aastatuhandevahetust võib lugeda Liviko uue tulemise alguseks, sest siis pandi alus muutustele, mis tagasid ettevõttele hüppelise kasvu järgnevatel aastatel.

ASi Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi sõnul keskendus ettevõte suuresti oma toodangu kvaliteedi parandamisele, tehes samal ajal olulisi täiendusi toodete turvalisuse tagamiseks.

"Toodetavale alkoholile kehtestati uued kvaliteedistandardid, mis omakorda tingis vajaduse loobuda kodumaisest piiritusest ning minna üle stabiilselt kvaliteetse importpiirituse kasutamisele," selgitab Kalvi. "Võitluses salakaubandusega võttis Liviko esimesena Eestis kasutusele võltsimiskindla turvahologrammi iga üksiku toote kaitsmiseks."

Teine, millele keskenduti, oli uutmoodi turundamine. Kalvi sõnul hakati näiteks suurema tähelepanuga jälgima, et Liviko tooted baarides, restoranides ja ööklubides ikka nähtaval kohal seisaksid.

2005. aastast alustas Liviko kvaliteetalkoholi maaletoomisega ning on nüüdseks üksjagu uusi viina- ja veinimarke Eesti turule kinnistanud.

Viimaste aastate kõige olulisem sündmus Liviko jaoks oli mullu 2. oktoobril, mil Liviko ostis Lätis, Leedus ja Eestis ettevõtteid omanud alkoholi maaletoomisega tegelenud firma Lion & KO.

"Selle sammuga lõi Liviko jõulise kasvu jätkamiseks vajalikud eeldused," ütleb Kalvi. "Tekkis baas nii kvaliteetalkoholi tootja kui ka maaletooja strateegia jätkusuutlikuks arendamiseks."

Liviko juhid soovivad lähematel aastatel tugevdada jõuliselt ettevõtte positsiooni Balti riikides.

Kalvi räägib, et kiirelt areneva ning rahvusvahelise haardega ettevõttena pakub Liviko huvitavat ja võimalusterohket töökeskkonda.

"Kõrge saavutusvajadusega inimestele on see firma hea koht eneseteostuseks," märgib ta. "Soovime Livikos luua õhkkonda, kus hinnatakse kõrgelt nii meeskondlikku kui ka iga töötaja isiklikku panust firma arengusse. Positiivne on juba seegi märk, et Liviko tuumikmeeskonnast ei ole juba aastaid keegi lahkunud."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt