Mariliis Pinn • 26. august 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Otsa ja Herman tegid endiste alluvatega ühise ehitusfirma

Ehitusettevõtjad Olaf Herman, Toomas Kliimask, Kaupo Kolsar, Kajar Kruus, Tiit Kõnd, Jaanus Otsa, Ahto Tilk ja Roland Vaikmäe sõlmisid ühinemislepingu, millega asutasid ehitusfirma Astlanda Ehitus, mis võtab üle kõik OÜ Otsa & Herman Grupi ning OÜ Shermani lepingulised õigused ja kohustused töötajate ning klientide ees.

Astlanda Ehituse juhatuse esimehe Jaanus Otsa sõnul ootab Eesti ehitusturgu ees paratamatu konsolideerumine. "Oleme võtnud tänastes oludes päris korraliku riski, turu kasvufaasis ei oleks põhjust selga kokku panna," kommenteeris Otsa.

"Kõik on töömehed ja passiivseid investoreid kavas kaasata ei ole. Samas oleme avatud igale koostöövormile, mis vastab kahele tingimusele: tegevus peab olema seotud ehitus- või kinnisvaraarendusega ning see peab toimuma Eesti Vabariigi territooriumil," sõnas Otsa, kellest saab Astlanda Ehituse juhatuse esimees.

Otsa sõnul tekkis idee OÜ Otsa & Herman Grupp ja Shermani jõudude ühendamiseks pärast Raadiku Arenduses osaluse ostu ja sel on vaid majanduslikud põhjused.

Otsa kommenteeris, et kahe ettevõtte ühendamise otsus tuli pärast seda, kui OÜ Otsa & Herman Grupp ostis osaluse Raadiku Arenduse OÜs, mis arendab Tallinnas Raadiku 8 asuval kinnistul paiknevat ja Nordea Panga finantseeritavat munitsipaalehitusprojekti maksumusega ligi 1,5 miljardit krooni.

Otsa nentis, et kui Äripäev juunis kirjutas, et ehitusringkondades spekuleeritakse, et Skanska endiste juhtide Jaanus Otsa ja Olaf Hermani alluvatele kuuluva ehitusfirma Sherman tagant paistavad Otsa ja Hermani kõrvad, siis ei olnud mingeid ühinemismõtteid. "Plaani ja mõtteid ei olnud, kuid nagu siis ka ütlesime, et kaalume kõiki koostöö pakkumisi," selgitas Otsa.

"Tegelikult ei võtnud keegi Shermanit oma hõlma alla," selgitas Otsa.

"Kaks ettevõtet asutasid uue ettevõtte, mis võtab nende kohustused üle. OÜ Otsa & Herman Grupp ning OÜ Sherman asutasid uue firma nimega Astlanda Ehitus, mis võtab asutajate lepingulised õigused ja kohustused töötajate ning klientide ees," seletas ta.

"Kinnisvara- ja ehitusturg on volatiilne, huvitav ja kohutavalt raske. Kuna ostsime osaluse Raadiku Arenduses, siis on meil vaja nii ehk naa ehitajat, et majad valmis ehitada. Kuna ehitusturul on keerulised ajad ja kui sõlmida töövõtu leping, on kontroll ehitaja üle väike," rääkis Otsa.

"Me ei taha esimese projektiga ebaõnnestuda. Parim lahendus oli ühineda ehitusettevõttega, kuna ehitajatel on tööd vähe ja marginaalid kehvad. Sellest ka kahe ettevõtte ühinemine. Puhas majanduslik põhjus," kommenteeris Otsa.

Ta ennustas, et sellised uudiseid ehitus- ja kinnisvarafirmadest tule veel vähemat järgmise aasta kevadeni. "Turg konsolideerub," lisas ta.

"Oleme sisenemas turule, mis on keerulises seisus ja vaatamata selle killustatusele suurte tegijate vahel välja kujunemas," kirjeldas Herman. "Oleme seda meelt, et jõud ühendades ja professionaalset teenust pakkudes suudame olla heaks partneriks potentsiaalsetele tellijatele ja atraktiivseks tööandjaks töötajatele."

Hermani sõnul ei välista asutajad täiendavaid ühinemisi või strateegilist partnerlust mõne olemasoleva ehitusettevõttega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt