Saku Õlletehas hoiab võidetud positsioone

Ketlin Priilinn 27. august 2008, 00:00

Saku Õlletehase kommunikatsioonijuhi Priit Põikliku sõnul on Saku Õlletehase edu tagatiseks viimastel aastatel olnud õige äratõuge stardipakult.

"Ja edu pant on see, et võidetud positsioone oleme õigesti hoidnud," leiab Põiklik. "Taasiseseisvumise tuules kaasa haaratud välispartnerlus aitas Sakul ennast õigel ajal nn Žiguli-ajastust välja murda."

Saku demonstreeris, et ka vanast keskpärasest saab teha tippkvaliteedi tunnuse.

"Paljud praegused mainekad ja edukad ettevõtted nagu Hansapank, SEB või EMT on alustanud nullist ning on seega märgiks sellest, et kõik uus, mis tuli, oli edule orienteeritud ja sellisena võttis neid ka tarbijaskond vastu," ütleb Põiklik.

Saku edulugu räägib selget keelt, et eestlaste nutikusele on vaja vaid pisut välismaist kapitali, et olla edukas, arenguvõimeline ja turu ootustele vastav. "Eestlased armastavad Sakut just sellepärast, et üleöö hakati pakkuma väga head õlut, mida nõukogude ajal rohkem joodikute värgiks peeti," räägib Põiklik. "Olen kogenud, et paljude jaoks algaski õlleajastu Eestis 15-16 aastat tagasi, kui Saku oma verivärske Originaali turule paiskas."

Viimaste aastate trendid on Eesti üldise majandusarengu seisukohalt loogilised. "Suure, mõjuka investor leidmine, kelleks on Carlsberg, tootevaliku laiendamine," loetleb Põiklik.

Tulevikuplaanid näivad Sakul väga selged olevat. "Kõige üldisemas mõttes tehakse siin päevast päeva tõsiselt tööd, et kindlustada liidripositsiooni Eesti õlleturul, kasvatada erinevate tootesegmentide turuosasid ja jääda oma vastutava tegevusega edaspidigi Eesti parimatest parimate ettevõtete esiritta," kinnitab Priit Põiklik.

Saku Õlletehase näol on tegemist väärika õlletehasega, mis aitab kaasa kodumaise õllekultuuri edendamisele.

Eestis joovad noored kahjuks enamasti igasugust keemiat ning veini- ja õllekultuur on kesisel tasemel. Korraliku õlletehase olemasolu on tervitatav, kuna see õpetab inimesi alkoholi intelligentselt tarbima - seda on keemiajookide ja kange veini puhul raskem teha.

Ise hindan väga Saku heledat õlut. Õllespetsialist Michael Jacksoni koostas mõned aastad tagasi raamatu "Suur õllemääraja", kus on välja toodud 500 maailma parimat õlut. Eesti toodangust on seal ainsana esindatud just Saku hele õlu.

Hoian pöialt, et Saku ka tulevikus kommertssurvele alla ei annaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing