Tipid-täpid ja Arco Vara suurtehingud

Romet Kreek 27. august 2008, 00:00

Eile ei toimunud Tallinna börsil mitte miskit erilist, kui mitte jätta kõrvale Arco Vara.

Arco Vara sai uue juhi ning tegi muudatusi juhatuses. Uus juht Lembit Tampere jätkab senist konservatiivset arengustrateegiat. Kahjuks ajab kinnisvaraturg veel konservatiivsemat joont.

Kui üldiselt oli eilne börsipäev kergelt negatiivse alatooniga vajumise päev, siis Arco Vara paistis ka aktsia osas silma.

Arco Vara aktsiaga toimus kaks tehingut, kus kummaski vahetas omaniku miljon aktsiat. Selliseid aktsiakoguseid omab umbes 15 investorit. Kokku andis Arco Vara aktsia 18,2 miljonit krooni käivet börsi 26,8 miljoni kroonisest päevakäibest.

Arco Vara aktsia langes 1,8 protsenti, 8,45 kroonile ehk 0,54 eurole. Tehinguid tehti 25.

Tihe sebimine käis Baltika aktsiatega. Käivet tuli aktsial vaid 1,3 miljonit krooni, kuid tehinguid mahtus sellesse käibesse 76. Aktsia hind taandus 2,7 protsenti, 33,33 kroonile ehk 2,13 eurole.

SEB tuli lagedale oma globaalmajanduse prognoosidega, kus Eestile prognoositi selleks aastaks kahe protsendist majanduslangust ja tulevaks aastaks 1,5protsendist majanduskasvu. Tõsisemat taastumist oodatakse alles 2010. aastal ning potentsiaalse 6-7protsendise majanduskasvuni ei jõua ükski Balti riik. Rahandusministeerium oli üleeile avaldatud ootustes optimistlikum kui SEB.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing