Tüli ettevõtja ja valla vahel jättis veeta poolsada peret

ÄP 27. august 2008, 00:00

Kuigi Paju oli eelnevalt valda hoiatanud oma käigust, ei võtnud vald Pajuga ühendust.

Paju väitel üritab vallavalitsus jõuga hakata tema omandis olevatesse torudesse kusagilt mujalt vett laskma. Paju on nõus 680 000 krooni eest müüma kas vallale või valla vee-ettevõttele Elveso pumbad, maa-alused torud ja pumpla seadmed.

Sel juhul saaks vastavad elamupiirkonnad ühendada Elveso veevõrguga ja inimesed saaksid jälle vee tagasi.

Tasuta ei ole Paju nõus seadmeid loovutama, sest aastaid tagasi on vald lubanud need temalt välja osta ja hüvitada talle kulutused.

Rae vallavanema Raivo Uukkivi sõnul on Pajul arendajana kohustus rajada vee- ja kanalisatsioonisüsteemid, mida siis kas ise vee-ettevõtjana haldab või püüab üle anda.

"Üle anda saab vaid asja, mis on olemas. Kahjuks pole nendel süsteemidel veel kasutusluba, seega neid nagu ei eksisteerigi veel," sõnas Uukkivi. Teisisõnu on Paju arendajana oma kohustused täitmata jätnud, kuid on krundiostjatele müünud teenusega liitumise.

"Paju vee-ettevõtjana ei suuda süsteeme hallata," selgitas Uukkivi. Uukkivi sõnul pole Paju vallaga ühendust võtnud rohkem kui teatega, et lõpetab tegevuse.

Vallal oli eelmisel nädalal koosolek osa veeta jäävate elanikega. Seal selgitati inimestele, et ükskõik, kuidas asi lõpeb, aga kui minnakse raha maksmisele, siis tuleb just praegustel tarbijatel see raha täiendava liitumistasuna maksta ning seejärel kohtu kaudu hakata Pajult seda summat tagasi nõudma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing