Lipstok: eelarve peab olema ülejäägiga

Hille Tressum 27. august 2008, 14:20

Eesti Panga presidendi Andres Lipstoki
sõnul tuli mõnevõrra üllatusena kiire jaekaubanduse langus. Samuti pidas panga
president äärmiselt oluliseks ülejäägiga riigieelarvet, milleni me mõne aastaga
jõudma peaksime.

Lipstok rõhutas oma tänases majanduskommentaaris, et Eesti majandusele on väga oluline saavutada tasakaalus eelarve. „Tuleval aastal peaksime saavutama eelarve tasakaalu. Ning sealt edasi peaks eelarve olema ülejäägiga kuna see annab tugevama majandusliku turvalisuse,“ sõnas panga president.

Viimasel ajal on teemaks võetud igasuguste maksude kehtestamine, olemasolevata tõstmine, või soodustuste kadumine. Lipstok soovitab aga maksudega mitte üle pingutada, kuna muidu võib juhtuda nii, et laseme ise inflatsiooni käest. Seda aga juhtuda ei tohi.

Lipstoki sõnul peavad tuleva aasta eelarved oleme koostatud ülejäägiga. „Me ei tea veel täpselt mis meil ees seisab. Koostada eelarve ilma ülejäägita oleks katastroofiline,“ rõhutas Lipstok, lisades, et kindlasti ei tohiks eelarve ülejääk jääda sõnakõlksuks nagu see senini olnud.

Lipstok andis mõista, et kindlasti ei tohiks loobuda valimisaegsetest reformide lubadustest. Kindlasti ei tohiks toppama jääda tööturu reform, kuna paindlikus loob uusi töökohti.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing