Robot hoiatab inimest eksimuste eest VIDEO

27. august 2008, 14:44

Juuresolevas videolõigus nähtav võib juba
peagi saada reaalsuseks, kui tööstusrobotite areng jõuab nii kaugele,
et robotid ja inimesed hakkavad koos seadmeid kokku panema.

Portugalis Minho ülikoolis valminud klipis ei lähe koostöö aga libedalt ning robot hoiatab inimest, kui see hakkab eksima, kirjutas New Scientist.

Robot ja inimene panevad kokku vahtkummist detailidest mänguautot. Kui robot on juba enda poolel ratta paigale seadnud, pakub inimene talle teistki. Robot ARoSile see mõte ei meeldi: „Oh, sa tahad anda mulle ratta. Aga ma olen juba enda poolel ratta paika pannud.“

Siis teeb inimene järgmise vea – pakub robotile polti, mida robotil jällegi vaja ei lähe. Küll aga oskab robot juhtida inimese tähelepanu, et polt kuluks inimesel endal ära.

Tänapäeval on tööstusrobotid veel üsnagi rohmakad, rumalad ja ohtlikud, seetõttu ei ole võimalik neid inimesega koos tööle panna. Kui see aga õnnestuks, saaks oluliselt kiirendada mitmeid tööprotsesse. Küsimus on ainult selles, kuidas suudavad robotid aru saada, mida teevad nende kolleegid, inimesed.
Võimalik, et robot suudab tulevikus ka pisut juttu ajada. Selle video lõpus teatab ARoS: „Sa olid abiks. Loodan, et peagi teeme taas koostööd.“


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 17:41
Otsi:

Ava täpsem otsing