Marrandi: Reformierakond tegeleb poliitiliste punktikeste kogumisega

28. august 2008, 12:52

Eestimaa Rahvaliidu esimees Jaanus Marrandi
ütles aripav.ee-le kommentaariks Reformierakonna ettepanekutele, et tegu on
poliitilste punktikeste kogumisega.

"Kurvastav on see, et tegeldakse parteipoliitika, mitte Eesti heaolu küsimustega," märkis ta. Marrandi rõhutas, et Reformierakonna ettepanekud tähendab sisuliselt uue koalitsiooni moodustamist. Samas avaldas ta arvamust, et küllap senised koalitsioonipartnerid omavahel kokku lepivad. "Keskerakonna maine on nii halb, et vaevalt keegi teda valitsusse soovib," märkis ta ning lisas: "selle pärast lubataksegi endale koalitsioonipartnerite vahel avalikkuse ees küllalt teravatoonilisi avaldusi." Siiski ei uskunud ta, et kõik Reformierakonna ettepanekud koalitsioonis läbi lähevad.

Väga kriiniline oli Marrandi Reformierakonna ettepaneku osas, et kaotada täiendavate põllumajandustoetuste maksmine. "Praeguses majanduslanguses kannatavad eelkõige halval positsioonil olevad maapiirkonnad, kus tegeldakse põllumajandusega. Ta võrdles, et kui Saksamaal on põllumajandustoetus 6000 krooni, siis Eestis vaevalt 2000 krooni. "Toetuste ärajätmine halvendab veelgi põllumeeste konkurentsivõimet," märkis ta.

Lastetoetuse osas märkis Marrandi, et praegu on koalitsioonis ebavõrdne seis, kus IRL on justkui oma valimislubaduse saanud täita, ent Reformierakond ning Sotsiaaldemorkaadid ei saa.

Kokkuvõttes on Marrandi sõnul positiivne, et Reformierakond on nüüdseks valmis "niinimetatud tulumaksureformi peatama."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2008, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing