Konkurents lööb piletite hinnad alla

ÄP 29. august 2008, 00:00

Meelelahutusärimees Peeter Rebane vastas eile aripaev.ee lugejate küsimustele.

Cinamoni kino avamine on konkurentsi mõttes küll igati tervitatav, aga kas seal on odavamad hinnad kui Coca-Cola Plazas ning milline tuleb filmivalik?

Jah, meie hinnad tulevad odavamad kui Tallinna vanas kobarkinos. Praegu avatavas Cinamonis ei hakka ükski pilet maksma üle saja krooni. Kui inimene raatsib kulutada 30 sekundit, et teha endale tasuta Cinamoni boonuskaart, siis on kalleim hind vaid 85 krooni. Soodsaim hind on aga 30 krooni. Tulevad ka erinevad soodushinnad nii õpilastele, pensionäridele, lastele kui ka peredele. Samas ei maksa unustada, et hoolimata soodsamatest hindadest, on Cinamon samas Baltimaade moodsaim kinokeskus.

Mis aga puudutab filmide valikut Cinamonis, siis lõplik valik sõltub ennekõike tartlaste ja ümbruskonna inimeste soovidest ja maitsest. Meil on lepped kõigi oluliste levitajatega ning filmivalik hakkab sisaldama nii Hollywoodi, Euroopa kui ka Eesti filme. Lisaks on Cinamonil koostööleping PÖFFiga.

Minu teada ostab filmid Eestisse sisse Forum, kuidas te saate kindlad olla, et nad teile neid filme üldse annavad?

Filmivaliku garanteerivad meile stuudiod, kelle kohaliku levitajana on Forum kohustatud filme andma näitamiseks kõikidele piisava kvaliteeditasemega kinodele. Loomulikult tagavad võrdse kohtlemise ka Euroopa Liidus ja Eestis konkurentsi reguleerivad seadused.

Kas olete juba Forumi inimestega hinnakokkulepete osas kohtunud?

Mis puudutab filmiõiguste hindu, siis need kokkulepped on kõigi levitajatega sõlmitud. Mis aga puudutab kinopiletite hindu, siis nagu me mitu aastat tagasi ka lubasime, toob konkurents kinoturul kaasa piletihindade odavnemise. Konkurentidega piletihindadest me küll kunagi ei räägi.

Hiljuti oli lugeda, et Ivar Vendelini nimeline mees hakkab kinosid ehitama Ukrainas. Tundus suur ja võimas projekt olevat. Kas teie ei vaata Baltimaadest väljapoole?

Vendelin on kõva tegija ja ka inimesena meeldiv. Soovin talle siiralt edu. Cinamoni eesmärk on saada Balti riikide turuliidriks. Riias avame esimese kaheksa ekraaniga Cinamoni novembris ja teise Riia kino juba kevadel. Tallinnas avame Solarise keskuses tuleval sügisel. Edasisi pikemaid plaane veel ei kommenteeriks.

Cinamoni Leedu kinodel ei lähe praegu sugugi hästi ning vaatajate arvud jäävad teistele kinodele tublisti alla. Miks sealsed filmisõbrad eelistavad konkurentide kinosid?

Cinamonil pole põhjust kurta. Kinoäri tähtsaim indikaator on viewers per screen ehk külastate arv ühe ekraani kohta. Pigem peaks murelikud olema meie konkurendid. Vilniuses, kus neil on monopoolne seisund, suutsid nad eelmisel aastal kinno meelitada vaid umbes 70 000 inimest ühe saali kohta. Samal ajal oli Cinamoni keskmine külastatavus ühe saali kohta Leedus üle 83 000 inimese. Kui nad isegi monopoolses seisus nii opereerivad, siis tuleb meie konkurentidel omajagu vaeva näha päeval, mil Cinamon ka sinna jõuab.

Minu teada valitseb Eesti filmiturgu kodanik Aldo Tammsaar firmast MPDE. Väga raske persoon minu teada. Kuidas kommenteerite ja kuidas temaga läbi saate? Kas olete sõbrad?

Kunagi suhtlesime positiivselt ja olen ka Aldol sünnipäeval külas käinud. Praegu meil läbisaamist pole - sellest ajast peale, kui hakkasime Cinamoni ketti ehitama. Ma ei oleks osanud arvata, et aimdus eelseisvast konkurentsist inimest nii palju muuta võib.

Linna peal käivad jutud, et Forumi kinod üritavad teile igal võimalusel nii Eestis, Lätis kui ka Leedus kaikaid kodaratesse loopida. Kas vastab see tõele?

Usun, et see vastab tõele, olen ka ise igasuguseid jutte kuulnud. Eks pikalt monopoliga harjunud ettevõtja jaoks on konkurents ikka häiriv. Tegelikult ei peaks nad meid kartma, sest laienev valik ja kvaliteetsete kinokeskuste avamine tõstab ju kogu meie kinokultuuri ja seeläbi ka kinode külastatavust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing