Anne Oja • 28. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Lõhutud kaablid jätsid 5000 klienti sideta

Eilse häire põhjustasid Elioni pressiesindaja sõnul tõenäoliselt ehitustööd. Ta ei osanud öelda, kas ettevõtetele sidekatkestus hüvitatakse.

Eile ennelõunal lõhuti Lasnamäel kaks Elioni optilist kaablit. Seetõttu ei töötanud osa telefoniühendusi Tallinnas Kadrioru, Lasnamäe, Maarjamäe, lauluväljaku ja Kesk-Sõjamäe piirkonnas ning Irus. Samuti ei töötanud osa internetiühendusi ning digi-TV Lasnamäel, Kadriorus ja kesklinnas.

Vahepeal olid häiritud ka Hansapanga kaardimaksed, sest kaardimaksete toimimiseks vajalik sissehelistamisteenus töötas pressiesindaja sõnul lõhutud ühenduse peal.

"Kaardiga ei saanud maksta viis-kuus tundi," rääkis töötervishoiukeskuse Medicover finantsjuht Kadri Kapp. "Kirjutasime erandkorras välja arveid. See tekitas lisatööd, sest registraatorid meil arveid ei kirjuta ning pidi pöörduma raamatupidaja poole. Homme peab raamatupidaja kontrollima, kas kliendid said ülekanded tehtud."

Eesti Loto kinnitusel neil telefonisidega probleeme polnud, küll olid nad aga teadlikud, et lotopiletite eest ei saanud Hansapanga internetipangas maksta. Hansapank tunnistas, et Eesti Loto veebilehelt lotopiletit ostnud ja internetimaksega hätta jäänud mees oli kaudselt sidekatkestuse ohver. "Tegu oli ajutise tehnilise rikkega, mis praeguseks on lahendatud," edastas Hansapank õhtul kella poole viieks.

Telefoniühenduseta oli ka Äripäev, mistõttu ei olnud võimalik majast välja helistada ega ka kõnesid vastu võtta. "Telefonikatkestus tuli väga ebasobival ajal. Kuu lõpus sõlmitakse ja pikendatakse meil sadu lepinguid. Töö katkes ligi 70 klienditeenindajal. Äripäeva kahju telefonikatkestusest olnuks mitusada tuhat krooni, kui see päev otsa oleks kestnud," ütles Äripäeva peadirektor Igor Rõtov. "Kuna ühendus pärastlõunal taastus, jäi suurem kahju olemata."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt