Suur käive vaid kahes aktsias

Romet Kreek 29. august 2008, 00:00

Eile oli märikimisväärne käive vaid kahe ettevõtte aktsial.

34,5 mln kroonise käibega esines Tallinna Vee aktsia. Tehinguid tehti 19, aktsia püsis sulgemishinna alusel 162,72 kroonil ehk maksis 10,40 eurot. Väikeinvestorite sebimist selles aktsias eile peaaegu ei toimunudki. 600 000 krooniga jäi allapoole kümne miljoni kroonist käibekünnist Olympic EG aktsia. Kasiinoketi aktsia hind tõusis ühe protsendi, 30,51 kroonile ehk 1,95 eurole. Tehinguid tehti 17.

Investeerimisele oleks mõjunud hästi eraisikutele erikonto loomine, mille kaudu oleks saanud kapitali akumuleerida, makstes tulumaksu alles siis, kui sellelt kontolt raha tarbimisse tõmmatakse. Esialgsete plaanide kohaselt oleks see pidanud juba kehtima, nüüd ei hakka selline varakamaks muutmise abivahend tööle ka tuleva aasta alguses. Sellest on väga kahju. Oleks see ju kodumajapidamistele täiendav rahaline puhver, iseäranis seetõttu, kui töötajatele töölepingute ülesütlemist tahetakse keset majanduslangust oluliselt lihtsustada.

Kui sotsiaalset katet ära tiritakse, peaks miski seda asendama. Millised on need meetmed, mille abil inimene sel juhul oma eluaseme soetamiseks võetud laenu peaks tasuma? Praegu paistab, et rahakotti ei jää rohkem raha ei tulumaksuvaba miinimumi tõusu ega maksumäära langetamise näol, hinnatõusu mõjudest rääkimata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing