Arco Vara teenis poole aastaga 44,7 miljonit krooni kahjumit

Agnes Ojala 29. august 2008, 17:04

Arco Vara teenis käesoleva aasta esimese
poolaastaga 44,7 miljonit kahjumit, II kvartali tulemuseks jäi -30 miljonit
krooni.

Esimese poolaasta äritulud kokku moodustasid 344,8 mln krooni, mis on 29% vähem kui eelmisel aastal, teise kvartali käive oli 206 miljonit krooni, teatas ettevõte börsile.

Puhaskasum oli -44.7 mln krooni oli 271.9 mln krooni vähem kui eelmisel aastal.

Ettevõtte ehituslepingute järelejäänud maht oli II kvartalis 338 mln krooni (21,6 mln eurot) võrrelduna 358 mln krooniga (23.0 mln eurot) I kvartalis.

I pa jooksul müüdi või broneeriti kortereid ja krunte kokku 78 tükki (2007 I pa: 67 tükki).

Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere selgitas, et keskkonda iseloomustab makromajanduse ja refinantseerimisrisk järjest rohkem kõikjal ettevõtte turgudel, lisaks Eestile ka Ukrainas, Bulgaarias ja Rumeenias.

„Võitjaks antud olukorras jäävad head likviidsuspositsiooni omavad ettevõtted,“ märkis Tampere.

Tema sõnul võib Baltikumi kinnisvarahindades toimuda veel korrektsioone, eeskätt puudutab see vähematraktiivsetes piirkondades asuvat või kehvas seisukorras olevat kinnisvara.

Arco Vara pikaajaline eesmärk on suurendada kinnisvaraportfelli Ukrainas ning Balkani maades. Praegu asub ligi 75% Arco Vara kinnisvaraportfellist ligi 75% Eestis.

Keeruline on firmal sel aastal olukord teenindusdivisjonis. Vaatamata jätkuvale kulude kokkuhoiule, lõpetab divisjon ärikahjumiga, mis võib ületada isegi 30 miljonit krooni.

Ehitusdivisjoni kasum ning võime võita ehitushankeid keskkonnaehituses nii Eestis kui ka Lätis, kinnitab valitud tegevussuuna õigsust. I poolaastal Eestis ja Lätis võidetud uued hanked on ehitusdivisjoni tulemuste osakaalu grupi tulemustes kasvatanud. Tsiviilehituse ja sisekäibe osakaal ehitusdivisjoni tulemustes on vähenenud.

Kontserni olulisima tulu teenis ehitusdivisjon, kasvatades divisjoni poolaasta käivet 31% - 206,1 mln kroonini. Oluline käibe kukkumine oli tingitud arendusdivisjoni tulemusest. Kuigi kortereid ja krunte müüdi või broneeriti kokku 78 (Kolde 27, Madrid 63, Manastirski 2, BM-1 -12 ja MB-5 -2), realiseerub enamus I poolaasta broneeringutest laekuv käive ja brutokasum alles 2009. aasta lõpus, kui Madridi projekt on valminud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2008, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing