Maavanem: pigem olgu õudne lõpp kui lõputu õudus

Mariliis Pinn 29. august 2008, 08:51

Toomas Kivimägi puhkuse ajal maavanema
kohustes Heiki Mägi kurjustas Kiisleriga, et krooniliselt alarahastatud ja selge
tulevikuta maavalitsused on riigi mökutamisega keeratud viimase vindi peale, kus
pole võimalik edasistele kärbetele enam kuidagi mõelda.

“Maavalitsuste lugu on lõputult pikk ja solvav. Minu ettepanek on, et pigem olgu õudne lõpp kui lõputu õudus, 15 maakonda on riigi esindusena Eesti jaoks palju, olgu neid neli või ärgu olgu üldse, see tuleb ära otsustada” kurjustas Mägi regionaalminister Siim-Valmar Kiisleriga, kes kolmapäeval seisis koos keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ja rahandusminister Ivari Padariga Pärnumaa omavalitsusjuhtide ees Lepaninal ja kellelt päriti aru riigieelarve kärbete tõttu katkeda ähvardava maabussiliikluse, virelevate maavalitsuste tuleviku ja maaküsimuste kohta, kirjutas Pärnu Postimees.

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler möönis, et maavalitsuste rahastamine on olnud raske, sest ülalt on suhtumine neisse skeptiline, ometi maavalitsuste vähendamise mõtet regionaalminister ei pooldanud, pigem nägi ta lahendust endiselt selles, kui osa maavalitsuste ülesandeid omavalitsusliitudele üle anda, takerdub see aga selle taha, et omavalitsusliidud pole valmis nii suuri kohustusi ilma riigi lisarahata enda peale võtma, riigil pole aga raha neile anda. “Minu isiklik arvamus on selline, et maavalitsuse võiks kaotada, kui omavalitsus oleks maakonna piires, koos seal all olevate osavaldade struktuuriga. Päris nelja maakonna peale ei saa piiri tõmmata,” leidis Kiisler.

Pärnumaa omavalitsusi ja maavalitsust teeb murelikuks peale neid puudutavate riigieelarvekärbete ühissõidukiliikluse lähitulevik ja Mägi ütles, et maavalitsus avas 19. juulil maakonna bussiliinidel tuleval aastal vedaja leidmiseks hanke pakkumised, millest soodsaimgi ületab praegust tuleva aasta kontrollnumbrit kaks korda. “Kui peaksime järgmisel aastal liinivõrku veel 40-50 protsenti kokku tõmbama, tuleb 1. jaanuar väga karm,” tähendas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2008, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing