Ojuland: helistasin peaministrile, et tahan välisministriks ja saingi

Annika Matson 29. august 2008, 18:52

Riigikogu esimene aseesimees Kristiina
Ojuland ütles täna Otepääl Äripäeva naistefoorumil, et
helistas peaministrile, et tahab välisministriks ja saigi.

"Valik oli kaitseminister ja välisminister. Helistasin peaministrile, et tahan välisministriks ja saingi," kommenteeris Ojuland. Hiljem selgus, et talle oleks nii kui nii ühte neist ametikohtadest pakutud.

Kes täpselt see peaminister oli, Ojuland ei maininud. Kuid esimest korda oli Ojuland välisministriks Siim Kallase juhitud valitsuses jaanuarist 2002 aprillini 2003. Pärast Kallase valitsuse langemist jätkas peaministrina Juhan Parts ning Ojuland oli välisminister ka selles valitsuses.

Samuti rääkis Ojuland foorumil, et oli enesekindel juba ülikooli ajal. "Õppejõud Rait Maruste kirjutas minu ülikooli lõpu iseloomustusse, et olen liiga kõrge enesehinnanguga," ütles Ojuland. Teiseks tõi ta näite, kuidas julgelt palka küsimas käis: "Läksin justiitsminister Märt Raski juurde konkreetse palgasumma ja põhjendusega, miks mul just seda hulka raha tarvis on ning selle ka sain".

Samas lisas, et tal on ka ebaõnnestumisi kogeda tulnud, kuid jonni pole ta jätnud: "Ma ei saanud esimesel aastal sisse diplomaatide kooli, aga ei jätnud jonni ning järgmisel aastal sain," kommenteeris ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 14:04
Otsi:

Ava täpsem otsing