Otepää Golfi osanik: golfiäri Eestis on parem kui kinnisvaraäri Venemaal

Annika Matson 29. august 2008, 16:42

ASi Otepää Golf omanik ja nõukogu liige Dan
Gunnar Kjellgren (62) ütles Äripäeva golfiturniiri vahepeal aripaev.ee-le, et
golfiäri Eestis meeldib talle rohkem kui kinnisvaraäri Venemaal.

„Kaks ja pool aastat tagasi kutsus hea sõber ja varasem koostööpartner Moskva päevilt Yrjö Pekka Johannes Järvinen mu Otepääle ning tutvustas oma ideed siia golfiklubi rajada. Käisin kohapeal ära ja otsustasin õla anna panna ning investeerisin kohe 250 000 eurot (ligi 4 mln kr - toim),“ kommenteeris Kjellgren. Tänaseks on Rootsi päritolu, kuid Andorras elav Kjellgren Otepää golfiklubisse investeerinud juba ligi pool miljonit eurot ehk 8 miljonit krooni.

„Olen oma investeeringuga siia väga rahul, olen töötanud väga palju Venemaal, hetkel olen tegev sealses kinnisvaraäris, olnud aga tegev ka tootmises ning IKEA nõustaja. Nüüdseks olen vähendanud investeeringuid Venemaale ja olnud siin rohkem, mulle meeldib ise oma investeeringuga töötada,“ möönis ta. Venemaal on Kjellgren tegutsenud alates 1994. aastast.

Andorras elav ärimees lisas samas, et investeeringud Otepää golfiklubisse ei ole siiski lõppenud. Omanikel on plaan siia ka veel üks luksuslikum hotell ehitada. „Tore oleks, kui see kunagi Scandiku hotelliketti kuuluma hakkaks,“ tunnistas mees, kes näeb, et hotelle Otepää ümbruses on veel liiga vähe.

Kjellgreni sõnul meeldib golfimängijatele reisida ja avastada seni tundmatuid väljakuid ja Eesti on Rootsi mängijate seas veel üsna tundmatu maa. Ta lisab, et on toonud Otepääle sõpru nii Rootsist kui ka Andorrast. „Minu Rootsi sõbrad ütlevad, et tänane Äripäeva golfiturniir on palju põnevama rajaga kui samasse kontserni kuuluva Rootsi majanduslehe Dagens Industri turniiri rajad,“ tunnistas mees.

Küsimusele, kas Eestis juba nii väikese elanikkonna kohta liiga palju golfiklubisid pole, vastas ta, et kindlasti mitte. Rootsis on tema sõnul kokku 100 golfiklubi. Eestisse mahuks kindlasti kokku 25 golfiklubi. Rahvaarvu vahe on ligi seitsmekordne Rootsi kasuks.

Küsimusele, kui kaua võiks tema arvamuse kohaselt Eesti majanduses veel langus kesta, Kjellgren vastata ei julgenud. Euroopa kohta kommenteeris ta, et langus kogu Euroopas kestab kindlasti kauem kui selle aasta lõpuni. Nii kaks aastat, pakkus ta.

Kjellgren märkis, et on ise golfi mänginud ligi 40 aastat ning selle pisiku sai ta külge kunagi Aafrikast, kui töötas Sambias ühes vasekaevanduses insenerina. Nimelt on ta hariduselt kaevandusinsener. „Aga hole-in-one’i pole ma kunagi löönud,“ tunnistas ta.

Täna Otepääl toimuval Äripäeva golfiturniiril on Eesti firmade võistkondade kõrval väljas ka mitu meeskonda Soomest ning üks Rootsist ja Lätist. Hole-in-one’i lööja saab omale auhinnaks luksusauto Jaguar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. August 2008, 01:39
Otsi:

Ava täpsem otsing