ÄP fototoimetus • 31. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Arco Vara teenis 44,7 mln kahjumit

Esimese poolaasta äritulud kokku moodustasid 344,8 mln krooni, mis on 29 protsenti vähem kui eelmisel aastal, teise kvartali käive oli 206 miljonit krooni, teatas ettevõte börsile.

Puhaskasum oli -44.7 mln krooni, mida oli 271,9 mln krooni vähem kui eelmisel aastal. Ettevõtte ehituslepingute järele jäänud maht oli teises kvartalis 338 mln krooni (21,6 mln eurot) võrrelduna 358 mln krooniga (23 mln eurot) esimeses kvartalis.

Esimesel poolaastal müüdi või broneeriti 78 korterit ja krunti.

Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere selgitas, et keskkonda iseloomustab makromajandus- ja refinantseerimisrisk kõikjal turgudel, lisaks Eestile ka Ukrainas, Bulgaarias ja Rumeenias.

"Võitjaks sellises olukorras jäävad head likviidsuspositsiooni omavad ettevõtted," märkis Tampere.

Tema sõnul võib Balti riikide kinnisvarahindades toimuda veel korrektsioone, eeskätt puudutab see vähematraktiivsetes piirkondades asuvat või kehvas seisukorras kinnisvara.

Arco Vara pikaajaline eesmärk on suurendada kinnisvaraportfelli Ukrainas ning Balkani maades. Praegu asub ligi 75 protsenti Arco Vara kinnisvaraportfellist Eestis.

Keeruline on Arco Vara olukord teenindusdivisjonis. Vaatamata jätkuvale kulude kokkuhoiule, lõpetab see ärikahjumiga, mis võib ületada isegi 30 miljonit krooni.

Ehitusdivisjoni kasum ning võime võita ehitushankeid keskkonnaehituses nii Eestis kui ka Lätis, kinnitab valitud tegevussuuna õigsust. Esimesel poolaastal Eestis ja Lätis võidetud uued hanked on ehitusdivisjoni tulemuste osakaalu grupi tulemustes kasvatanud. Tsiviilehituse ja sisekäibe osakaal ehitusdivisjoni tulemustes on vähenenud.

Kontserni olulisima tulu teenis ehitusdivisjon, kasvatades oma poolaasta käivet 31 protsenti 206,1 mln kroonini. Oluline käibe kukkumine oli tingitud arendusdivisjoni tulemusest, realiseerub enamik esimese poolaasta broneeringutest laekuv käive ja brutokasum alles 2009. aasta lõpus, kui Madridi projekt on valminud.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt