Romet Kreek • 31. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Dell ehmatas tehnoloogiasektorit

Paha poiss maailma suuruselt teine arvutitootja Dell teatas, et USAst on tehnoloogiakulutuste kehv seis kandunud ka mujale.

Võib-olla ei olegi sõnumitoojal süüd, kuid maha lasti ta aktsia näol küll. Euroopas kukkus Delli aktsia reedel 12%.

Dell teatas, et mõne USA (suure) kliendi jätkuv konservatiivsus levib Lääne-Euroopasse ja mõnesse Aasia riiki. Läinud kvartalis aeglustus nendes piirkondades käibe kasv ning kasum jäi väheseks võrrelduna analüütikute ootusega.

Dell kärpis müügihindu iseäranis Euroopas, mis jättis augu kasumimarginaalisesse. Dell üritab vähendada vahemaad Hewlett-Packardiga.

"Nad on väga agressiivsed, mitte ainult USAs, vaid ka üritades kogu maailmas turuosa tagasi võtta," ütles Bloombergile L.R. Burtschy analüüsidirektor Paul Meeks. "Nende turuosa ja müük tükkides suureneb, kuid see lööb nende kasumlikkust müüdud ühiku kohta."

Delli teise kvartali puhaskasum vähenes 17%, 616 mln dollarile ehk 33 USA sendilt aktsia kohta 31 sendile. Käive kasvas 11%, 16,4 miljardile dollarile. Koondamiskuludega mitte arvestades oleks kasumiks tulnud 33 senti aktsia kohta, kuid sel baasil ootasid analüütikud kasumiks 36 senti aktsia kohta. Dell on alates läinud aasta esimesest kvartalist koondanud 8500 töötajat. Kolmandaks kvartaliks peaks koondatud olema 8900 töötajat.

USAs on kahanenud suurte korporatiivklinetide ja kohalike ning osariigivalitsuste tellimused. Sülearvutite müük kasvas 26%, 4,87 mld dollarile. Lauaarvutite müük kahanes 1,8%, 4,93 mld dollarile.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt