Jaga lugu:

Uued võimalused korstnate renoveerimisel

Peale üldlevinud katusekahjustuste on enamikul juhtudel läbi ka hoone vanad korstnad, eriti nende külmal pööningul olevad osad ning katusepealsed korstnapitsid.

Korstna terves pikkuses ümber tegemine tähendab enamasti maja kapitaalremonti, mis koos viimistlustöödega on aeganõudev ning kulukas. Et olukorrast hõlpsamalt välja tulla, pakub OÜ Schiedel Moodulkorstnad selleks kahte lahendust.

Puuküttega maja puhul (pliidid, ahjud, kaminad, saunakerised jms) kasutatakse korstna renoveerimiseks spetsiaalset tulekindlat segu, millega kaetakse kogu suitsulõõri sisepind.

Segu sulgeb telliskorstna ohtlikud praod, täidab tühjakskulunud vuugid ning muudab lõõri sisepinna ühtlaselt siledaks, mis omakorda parandab tunduvalt korstna tõmmet. Süsteem on Rootsis olnud kasutusel juba ligikaudu 30 aastat ning on ennast täielikult õigustanud.

Hoone kütmisel õli-, gaasi- või tahkel kütusel töötava keskküttekatlaga paigaldatakse olemasolevasse suitsulõõri õhukeseseinaline happekindel roostevaba toru, mis vastavalt lõõri kulgemisele on kas jäik või painduv. Sisetorudele lisaks kuuluvad komplekti vastavad liite-, kondensieemaldus- ja puhastuselemendid ning korstna ülemise osa lõpetused.

OÜ Schiedel Moodulkorstnad toodetele kehtib korrektse paigalduse puhul kümneaastane garantii.

Vaata lisaks www.schiedel.ee

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas