Mihkelson: Venemaad juhivad KGB ohvitserid

01. september 2008, 13:20

Riigikogu liige Marko Mihkelson kirjutab
oma ajaveebis, et Venemaad juhivad KGB ohvitserid, kes ei vali võtteid
Venemaa mõjusfääri laiendamiseks - alates Lääne mõjutamisest suure rahaga,
kuni polooniumi kasutamiseni.

Mihkelson toob välja Venemaa presidendi Dmitri Medvedevi viis välispoliitilist eesmärki, mida ta eile ajakirjanikele välja käis: Kreml soovib tugevdada oma mõjusfääri nii vahetus läheduses kui kaugemal. Gruusia on sellel teel alles esimene samm.

Moskva mäng on rajatud lootusele, et Lääs on killustunud ning kergesti "suure rahaga" mõjutatav. Samuti usutakse, et autoritaarne võimusüsteem on efektiivsem ja kiirem reageerima. Samas ei maksa unustada, et Venemaad juhivad KGB ohvitserid, kes võivad oma eesmärkide saavutamiseks rakendada piiramatul ja nende arvates karistamatul moel vahendeid alates meediast kuni polooniumini.

Poliitiku sõnutsi tuleb meil väga selgelt valmis olla selleks, et lähematel aastatel püüab Kreml oluliselt kasvatada oma poliitilist mõju Balti riikides, püüdes samas meid lahti haakida läänemaailma tugisammastest. Kui Medvedev on sisuliselt muutnud vene kogukonnad kõikjal maailmas potentsiaalseteks "viiendateks kolonnideks" (usun, et venelased ise pole sellest kuigivõrd vaimustuses), siis langeb eriti just Eesti ja Läti suurimasse ohutsooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2008, 18:33
Otsi:

Ava täpsem otsing