Swissotel: jooksev kasum pole veel reaalne

01. september 2008, 20:25

Swiss?tel Estonia OÜ finantsjuht Aive Kalev
ütles, et hotellil läheb hetkel nii hästi, kui hästi annab praeguses
majanduskeskkonnas minna -küll aga jooksvasse kasumisse jõudmine nii ruttu pole
reaalne.

Kalev kommenteeris Swissoteli käekäiku, et sel aastal läheb kindlasti paremini. "Samas täpselt nii hästi, kui hästi annab praeguses majanduskeskkonnas minna ning, kus hotellinduses üldiselt pakkumine ületab nõudmise ja turg on äärmiselt hinnatundlik." Ta lisas, et hotelli vakantsus oli augustikuus 45%.

"Jooksvasse kasumisse jõudmine nii ruttu ei ole sellise mahuga objekti ning selliste investeeringute puhul ilmselgelt reaalne," tunnistas finantsjuht.

"Kuna hotell avas uksed alles detsembri keskel, siis on suures osas tegemist avamiseelsete väljaminekutega, mida kõike võib kokku võtta sõnaga investeering," põhjendas ta eelmise aasta kahjumit.

"Samuti tuleb Swissoteli puhul arvestada, et tegemist on siiski siinkandis suhteliselt vähe tuntud ja võõra kaubamärgiga, mis tähendab, et seda enam võtab aega, enne, kui saavutame turul oma „kaasvõitlejatega” võrreldava positsiooni," rääkis Kalev.

"Ühtlasi on Tallinn kogu korporatsiooni (Fairmont Raffles Hotels International) jaoks esimene Põhja-Euroopas paiknev sihtpunkt, seega on siinne turg ka Swissoteli jaoks uus väljakutse," ütles ta.

OÜ Swissotel Estonia 2007. aasta majandusaasta aruandest selgub, et 2007. aasta lõpetati 61,6 miljoni krooni suuruse kahjumiga. Hotelli eelmise aasta käive oli 3,3 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2008, 20:25
Otsi:

Ava täpsem otsing