Merko ei petnud ootusi

Liis Kängsepp 02. september 2008, 00:00

Merko käive vähenes aastataguse ajaga võrreldes 5 protsenti ja kasum oli kõigi aegade suurim.

"Kuigi käive jäi prognoositust mõnevõrra väiksemaks, aitas seda enam kui kompenseerida oodatust parem kasumlikkus," sõnas Kert. "Esimese poolaasta tugevaid tulemusi võib pidada pigem eelmise aasta tubli töö järelkajaks," lisas ta.

Merko jagunemist pidas Kert positiivseks. "See võimaldab nii ettevõttel endal kui ka investoritel keskenduda Merko põhitegevusele," sõnas ta.

ASi Merko Ehitus juhatuse liikme Alar Laguse sõnul ei peegelda reedel avaldatud poolaasta majandustulemused ehitusturu praegust madalseisu ning lähitulevikus on oodata nõrgemate ettevõtete pankrotilainet.

"Nõudluse vähenemine ning konkurentsi tihenemine on viinud teenuste hinnad tasemele, kust nende edasine alanemine ohustab ehitusettevõtete jätkusuutlikkust," ütles Lagus.

"Nii nagu majandus, allub ka ehitus tsüklilisusele ning langusele järgneb tõus," oli Lagus siiski veendunud. "Elavnemist ehituses võib oodata 12-18 kuud pärast seda, kui majandus on end tõusule seadnud."

Laguse sõnul realiseeruvad nii positiivsed kui ka negatiivsed stsenaariumid Balti riikidest esmalt Eestis, seejärel Lätis ning siis Leedus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing