Swiss?tel jäi mullu suurelt miinusesse

Katre Pilvinski 02. september 2008, 00:00

Kalevi sõnul läheb Swiss?telil sel aastal kindlasti paremini: "Samas täpselt nii hästi, kui hästi annab praeguses majanduskeskkonnas minna, kus hotellinduses üldiselt pakkumine ületab nõudmist ja turg on äärmiselt hinnatundlik." Ta lisas, et hotelli vakantsus oli augustikuus 45%.

"Jooksvasse kasumisse jõudmine nii ruttu ei ole sellise mahuga objekti ning selliste investeeringute puhul ilmselgelt reaalne," tunnistas finantsjuht.

"Kuna hotell avas uksed alles detsembri keskel, siis on suures osas tegemist avamiseelsete väljaminekutega, mida kõike võib kokku võtta sõnaga investeering," põhjendas Kalev eelmise aasta kahjumit.

Aastaaruandes selgitas hotelli peadirektor Michael Koltes, et kuna hotell avati aasta kõige madalama täitumusega perioodil, oli oodata ka nõrka äritegevuse taset. "Meie koostööpartnerite toetus oli aga hotelli avamise korduva edasilükkamise tõttu üsna piiratud," selgitas ta.

"Samuti tuleb Swiss?teli puhul arvestada, et tegemist on siiski siinkandis suhteliselt vähe tuntud ja võõra kaubamärgiga, mis tähendab, et seda enam võtab aega, enne kui saavutame turul oma kaasvõitlejatega võrreldava positsiooni," rääkis Kalev.

Kalevi sõnul on Tallinn kogu Fairmont Raffles Hotels Internationali korporatsiooni jaoks esimene Põhja-Euroopas paiknev sihtpunkt, seega on siinne turg ka Swiss?teli jaoks uus väljakutse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing