Tähtede seis investeerimist praegu ei soosi

Mati Feldmann 03. september 2008, 00:00

Ehkki horoskoope keegi eriti tõsiselt ei võta, on need jätkuvalt populaarsed, loetakse kas või harjumusest.

Tekkis mõte, kas internetiavarused pakuvad ka investeerimisalast nõu, mis tugineb horoskoobile. Et kui ma olen tõepoolest kahevahel, kas just täna aktsiaid osta või mitte…

Kui kõik muud argumendid millegi kasuks või kahjuks on võrdsed, siis viimane sõna jääks horoskoobile?

Eesti horoskoobimeistritelt mul investeerimishoroskoope leida ei õnnestunud (ma palun vabandust, kui kellelegi liiga teen).

Üldiselt häid nõuandeid tasuta ei jagatud, küll aga lubati raha eest investeerimishoroskoop koostada. Ühel veebilehel pakuti ka tasuta personaalset investeerimishoroskoopi, millest ma muidugi kinni hakkasin. Sünnikuupäev, -aeg, -koht, e-postiaadress. Järgmiseks päevaks oli saadetis tõepoolest päral.

Ma sain teada oma kolm õnnenumbrit - 8, 17, 29. Tõsi, ma ei kavatse neid kuhugi katsetama minna. Edasi tuli südamlik, kuid ülevoolav jutt mind ees ootavast õnnest. Ja lõpus, et ees ootavat õnne konkretiseerida, oleks tulnud ikkagi maksta.

Professionaalsest abist loobudes sain omal käel teada, et ajal, mil domineerivad "kõvad" planeedid, nagu Päike, Marss, Saturn ja Uraan, võib eeldada, et hea investeering on ettevõte, mis tegeleb ehituse, tootmise, riistvaraga. (Astroloogias on ka Päike ja Kuu planeedid - toim)

Kui domineerivad ülejäänud "pehmed" planeedid, võiks investeerida ettevõtetesse, mille profiil on teenindus, tarkvara, kommunikatsioon, haridus.

Planeedid nagu Kuu, Veenus, Merkuur on "varajased". Kui nad domineerivad, on ka kasum kiirem tulema. "Hilised", nagu Jupiter ja Saturn, kureerivad pikema vinnaga kasumit.

Seega tuleks enne börsipäeva algust teha kindlaks domineeriv planeet. Aga see oleks esimene samm investeerimishoroskoobis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing