Jaga lugu:

Eesti diagnostikafirma sai suuromanikuks riskikapitalistid

Balti riikide riskikapitaliettevõte BaltCap ostis 75 protsenti ehk enamusosaluse Eesti juhtiva erakapitalil põhineva meditsiinidiagonstika ettevõttest Quattromed HTI Laborid OÜ.

Kui suurt hinda riskikapitalistid maksid, kirjas pole. Teada on, et 2007. aastal oli ettevõtte kasum 8,8 mln krooni ja käive 50,1 mln kr. Äripäeva hinnangul jääb hind 100 miljoni krooni kanti.

BaltCap teatas, et osalus soetatakse läbi holding-firma MediCap Holding OÜ. Müüjateks on Eesti eraisikud ning Soome biotehnoloogia ettevõte FIT Biotech OY.

"Quattromed HTI Laborid on Eesti turuliidrina igati sobiv ettevõte BaltCapi esimeseks investeeringuks meditsiinidiagnostika valdkonnas. Usume tervishoiuteenuste turu perspektiivi ja loodame koos Quattromed HTI kogenud juhtkonnaga tugevdada ettevõtte positsioone Eestis ja laieneda välisturgudele," ütles BaltCapi juhtivpartner Peeter Saks.

"Omame üle 15 aastast kogemust laboriteenuste osutamise valdkonnas ning meie strateegiline huvi on kasutada neid teadmisi ka väljaspool Eestit,“ selgitas Quattromed HTI Laborid OÜ juhatuse esimees Erki Mölder. „Kuna Baltimaade ning Skandinaavia regiooni turud on konsolideerumas, on praegu hea hetk kasvustrateegia elluviimiseks. BaltCapilt kui Balti regiooni tugevaimalt finantspartnerilt ootame oma eesmärkideni jõudmiseks tõhusat abi.“

"FIT Biotech OY on olnud Quattromed HTI Laborid OÜ omanik alates 2002. Viimasel kuuel aastal on ettevõtte kasv olnud muljetavaldav. Edasiseks laienemiseks vajab firma uut raha ning seetõttu oli osaluse müük meie jaoks loogiline samm," ütles FIT Biotech OY president Kalevi Reijonen. „FIT Biotech jätkab põhitegevusena HIV vaktsiini ja GTU tehnoloogiaplatvormi väljatöötamist Tartus asuvas R D osakonnas professor Mart Ustavi juhtimisel.“

Quattromed HTI Laborid OÜ on meditsiinisektoris tegutsev firma, mille klientideks on suur osa Eesti perearstidest, erakliinikutest ning mitmed Eesti piirkondlikud ning regionaalhaiglad. Ettevõttes töötab umbes 60 inimest. Firma tegevus vastab standardi ISO15189:2004 "Meditsiinilaborid - kvaliteedi ja kompetentsi erinõuded" nõuetele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt