Gaasi hinna tõus lämmatab lillekasvatajaid ja puukoole

Katre Pilvinski 04. september 2008, 00:00

Grüne Fee Eesti juht Raivo Külasepp ütles, et gaasi hinna tõus mõjub ettevõttele väga valusalt, kuid alternatiivsed tegutsemisplaanid ning tahe jätkata on olemas.

"Meie energiakandjaks on maagaas, mille hind muutub iga kuu. Juuliga võrreldes tõusis augustis hind 10 protsenti, ühest hetkest tuleb piir ette," sõnas Külasepp.

Tema sõnul pole võimalik enam tegevust planeerida. "Tuleb mõelda, mida ja millal kasvatada saab. Põhiline kriteerium, mis seda dikteerib, on energiamahukus. Tahe jätkata on olemas," ütles mees.

Külasepa sõnul läheneb maagaasi hind juba praegu 6,5 kroonile kuupmeetri kohta. Kui gaas hakkab maksma 10 kr/m3, tuleb leida alternatiivne kütteallikas, või kajastub hinnatõus toodangu lõpphinnas. "Aga kes siis ostab? Siin on palju lahtiseid küsimärke," ütles ettevõtja.

Lahe Roosi kaubamärgi all roosikasvatust majandav Hilda Valk ütles, et ta ei tea, kas kasvav küttehind kasvatuse ellu jätab.

Valk rääkis, et Lahe Roosil küll suuri kasvuhooneid pole, kuid siiski ei teata, kas ja kuidas ellu jäädakse. "Ei tea, milline talv tuleb, kõik oleneb sellest," ütles ta.

"Tegevust võiks muuta, võiks kasvatamise jätta ainult suvele. Loobuda ei taha, sest millegagi peab ju tegelema," märkis ta. Valk lisas, et ots otsaga peaks kokku tulema ning natuke kasumit peaks elamiseks ka üle jääma.

Omanike otsusega lõpetavad Revino Aiand ja puukool septembriga tootmistegevuse. ASi Trigon Baltic Farming tegevjuhti Ülo Adamsoni sõnul on aiandi asukoht suurepärane kinnisvaraarenduseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing