Arco Vara investeerib üle 100 miljoni krooni Bulgaariasse

Annika Matson 04. september 2008, 09:47

Arco Vara sõlmis lepingu Manastirski
arendusprojekti ehitamiseks Sofias. Lepingu maht on 101,5 mln krooni, lisandub
käibemaks.

Arco Invest EOOD, Arco Vara arendusettevõte Bulgaarias, sõlmis lepingu ettevõttega Road Construction Equipment Jsc Manastirski projekti esimese etapi ehitamiseks. Ehitustööd kestavad 14 kuud, teatas firma börsile.

Arco Vara AS juhatuse liikme ning arendusdivisjoni juhi Veiko Taevere sõnul on Manastirski ettevõtte suurim projekt Sofias: "Loodame Sofia esimese projekti edu korrata. Aluse selleks annavad 8 broneeringut, mis on tehtud enne ametliku müügikampaania algust. Konkurentsivõimelisem on korteri hind. Kogu projekti eelarvestatud ehituskulud on kaetud juba allkirjastatud laenulepinguga.”

Kinnistu asub kolm kilomeetrit südalinnast, brutopind on 35 000 m2. Hoonesse planeeritakse 284 korterit, esimesele korrusele 25 kauplust ning üks restoran. 217 parkimiskohta asub maa-aluses parklas. Müüki korraldab Arco Vara teenindusdivisjoni Bulgaaria ettevõte.

Arco Vara on Baltimaade üks juhtivaid kinnisvaraettevõtteid, mis laieneb Ida-Euroopa turgudel, opereerides juba Ukrainas, Bulgaarias ja Rumeenias.
Ettevõtte põhitegevuseks on kinnisvaraarendus, mida toetavad enda kinnisvarabürood ja ehitusäri. Firmal on esindused 26 linnas ning grupis töötab 570 inimest. Arco Vara 2007. aasta konsolideeritud auditeeritud käive moodustas 727 mln krooni (46 mln eurot), puhaskasum enne vähemusosalusi 235 mln krooni (15 mln eurot) ja bilansimaht 3 564 mln krooni (228 mln eurot). Arco Vara aktsiad on noteeritud Tallinna Börsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2008, 09:21
Otsi:

Ava täpsem otsing