Christel Karits • 4. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

R.E.M. tuleb oma parima plaadiga

Nelja aasta eest esimest korda Eestit külastanud R.E.M. lubab seegi kord publikut hittidega kostitada, kuid kuulda saab ka lugusid värskelt albumilt "Accelerate".

Korraldajate sõnul ei tea veel, mis lood Saku suurhallis täpselt kõlama hakkavad, kuna bänd otsustab mängukava tavaliselt päev enne esinemist.

"Aga näiteks lugu "Losing My Religion" laulame igal pool, sest meile endale lihtsalt meeldib see laul väga," ütles R.E.M.-i bassimängija Mike Mills hiljuti Postimehele antud intervjuus.

R.E.M.-i värske album "Accelerate" tuli Euroopas välja 31. märtsil ning jõudis esimese müüginädalaga Billboardi tabelis teisele kohale. Albumi esimene singel oli "Supernatural Superseious", juunikuus järgnes sellele "Hollow Man".

Kriitikutelt on saanud plaat kiita, ajakiri Rolling Stone peab "Accelerate'i" R.E.M.-i parimaks albumiks pärast endise trummari Bill Berry lahkumist, lubades: "Tegemist on ühe parima plaadiga, mis R.E.M.-ilt kunagi ilmunud."

R.E.M.-i sünd 80ndate alguses tähistab muusikaajaloos aega kui postpungist sai alternatiivrokk.

Ühendades helisevad kitarrikäigud krüptiliste, pomisetud laulusõnade ja postpungist pärineva D.I.Y.- (do it yourself - tee ise) esteetikaga, õnnestus bändil kõlada korraga nii traditsiooniliselt kui ka moodsalt.

R.E.M. andis oma esimese singli "Radio Free Europe" välja 1981. aastal. Kriitikute kiidetud esikalbum "Murmur" (1983) ehitas üles oma reputatsiooni tänu pidevale tuuritamisele ja kolledžiraadiotele.

Laiema publiku teadvusse jõudis bänd hittlooga "The One I Love" (1987). Sellest peale sai alguse R.E.M.-i karjäär ühe mõjukama rokkbändina läbi aegade.

Aastatel 1991-1994, kui R.E.M. müüs 30 miljonit albumit, olid nad tõsiseks rivaaliks U2-le maailma parima rokkbändi tiitli pärast.

R.E.M.-i on pärjatud kolme Grammy ja üle 10 MTV auhinnaga ning aastal 2007 nimetati nad ka Rock and Roll Hall of Fame'i auväärseteks liikmeteks.

Bändi tuntumad hitid läbi aegade on olnud "Losing My Religion", "Shiny Happy People", "Everybody Hurts", "Man On The Moon".

Tallinna kontserdile toob R.E.M. endaga kaasa ka heategevusorganisatsioonid Am-nesty ja Oxfam. Amnesty Internationali fookuses on praegu Venemaa-Gruusia konflikt, seejuures Venemaal elavate Gruusia päritolu elanike vastu suunatud rünnakud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt