Estonia eelarvet kärbiti 9,7 miljoni võrra

Mariliis Pinn 05. september 2008, 08:23

"Pean tunnistama, et selle hooaja
avakoosolekul, kus ma tutvustasin hetkeolukorda, oli mul selle 15 aasta jooksul,
mis ma siin majas olen olnud, kõige raskem esinemine oma kolleegide ees," ohkab
pea kümnest miljonist ilma jäänud Estonia teatri peadirektor Paul Himma.

Just 19. juunil saabus kultuuriministeeriumist kiri, et teatril tuleb järgmise aasta eelarvest kärpida 9,7 miljonit, kirjutas SL Õhtuleht. "Exceli tabelis eelarvet teha on ju on väga lihtne – kõik on seal ühe kliki kaugusel," muigab Himma mõrult, "aga iga kliki taga on ju inimesed!" Tänaseks on Estonia majas 34 inimest koondamisteate juba kätte saanud

2008. aasta eelarvest on kärbitud 3,2 miljonit ja siis veel see 9, 7 miljonit järgmise aasta eelarvest, direktori sõnul on see peaaegu kahe kuu palgafond ehk sama auruga edasi lastes, võiks novembrist 2009 maja uksed kinni panna.

27. augustil kinnitas rahvusooperi nõukogu kriisitegevuskava, kus üks olulisemaid punkte oli koosseisude kärpimine. "See kärpimine puudutab kõiki osakondi, ükski osakond ei jäänud koondamistest puutumata, juhtkonnast koondati üks direktor, kolm osakonnajuhatajat, üks nõunik, üks inimene raamatupidamisest, üks turundusest, igast töökojast keegi, kuni muusikakollektiivideni välja, koondatute seas oli ka soliste ja balletiartiste," loetleb Himma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 08:23
Otsi:

Ava täpsem otsing