ÄP fototoimetus • 7. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Eestit külastas rekordarv välisturiste

2005. aasta esimese poole rekordtulemus on uuest 0,4% nigelam. Mullusest oli välisturiste 5% rohkem.

Väliskülastajate hea kasvunumbri tagasid meile Soome, Venemaa, Läti ja Leedu turistid. Samas vähenes Rootsi, Norra ja Suurbritannia turistide arv.

"Kui 2007. aastal sissetulev turism vähenes, siseturism aga kasvas, siis selle aasta esimene pool näitas vastupidist trendi," ütles EASi turismiuuringute koordinaator Piret Kallas.

Samas ei jää turistid nii kauaks kui varem: majutusettevõtetes veedetud ööd kasvasid turistide arvust tagasihoidlikumalt - 1,3%. "Eelkõige tulenes see ööbimiste jätkuvast vähenemisest spaades ja sanatooriumides," selgitas Kallas.

Soome turistide arv, mis on mitu aastat vähenenud, kasvas tänavu esimesel poolaastal 5%. Soome turistide arvu kasvu soodustas varasemast pikem kiirlaevahooaeg, samuti uute kiirete laevade liiniletulek kevadel.

Venemaa turistide arv, mis 2007. aasta aprillist detsembrini tunduvalt vähenes, hakkas taastuma alates aastavahetusest, pärast Eesti liitumist Schengeni viisaruumiga.

Rootsi ja Suurbritannia turistide arv on vähenenud juba paaril aastal, mis viitab Eesti konkurentsipositsiooni üldisele kehvapoolsele tasemele nendes riikides. Norra turistide arv aga vähenes tänavu esimest korda pärast eelmiste aastate kiiret kasvu.

"Nende turgude huvi vähenemisel pole ühest ilmselget põhjust. Pigem on siin koht mõelda taas Eesti turismi nõrkustega tegelemisele tervikuna," selgitas Piret Kallas.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt