7. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Hind aastaga kukkunud poole võrra

Aastaga on Harku peamistes suvilapiirkondades väikeste aiamajade ja suvilatega hoonestatud kruntide hinnad langenud enam kui 50 protsenti ja maksavad kohati kuni pool miljonit krooni vähem.

Harku vallas ning Kakumäel on viimasel aastal pakkumiste arv kasvanud ning tehingute arv kahanenud. Väga väike on huvi hoonestamata kruntide vastu. Järjest rohkem on müüki tulnud ehitusjärgus olevaid objekte. Sellel aastal uusi elamu või krundi arendusprojekte Harku vallas alustatud ei ole. Samuti läheb vaevaliselt olemasolevate arendusprojektide müük (Otsa-Mikko, Hiie, Hindreku, Tuulepesa jt).

Harku valla ning Kakumäe potentsiaalsed kliendid on inimesed, kes praeguseni on elanud Tallinnas (pigem Mustamäe ja Haabersti suunal) korterites, kuid vajavad nüüd suuremat elamist. Peamiseks probleemiks on, et ostjates valitseb endiselt ebakindlus tuleviku suhtes. Samuti on oluliselt karmimaks muutunud pankade laenupoliitika, tihtipeale jäävad tehingud just finantseerimise taha.

Ka suvilate vastu ei olnud sel kevadel ja suvel nii suurt huvi kui eelmisel aastal. Suvilate populaarsust on piirkonnas (Vääna-Jõesuu, Viti, Suurupi, Türisalu) mõjutanud üha kallinev kütusehind, mis ei soosi enam kaugemalt Tallinnasse tööl käimist. Praegu on juba võimalik soetada endale väga hea hinnaga krunt või eramu Tallinnale tunduvalt lähemale.

Harku valla peamistes suvilapiirkondades (Vääna-Jõesuu, Viti, Türisalu) on hinnad võrreldes aasta tagusega märkimisväärselt muutunud. Kui 2007. aasta suvel jäid väikeste aiamajade ja suvilatega hoonestatud kruntide tehinguhinnad vahemikku 1,2-1,5 mln krooni, siis praegu on need hinnad vahemikus 550 000-1 100 000 krooni. Seega on hinnalangus kohati olnud enam kui 50 protsenti. Suur hinnavahemik oleneb, milline hoonestus krundil asub: kas tegemist on aiamajaga, mis ei oma erilist väärtust, või rekonstrueerimispotentsiaali omava suvilaga. 2008. aasta algusest on Harku vallas elamute ja kruntidega tehinguid tehtud suhteliselt vähe. Hoonestamata kinnistute osas on paremini müügiks läinud Tallinnal lähemal asuvad piirkonnad (Tiskre küla, Harkujärve küla ning Tabasalu alevik).

Autor: Tarmo Pillerpau

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt