Hinnad püsivad tehinguvaesel turul

Eva Kaaver 08. september 2008, 00:00

Eelmise aastaga võrreldes on Tartus eramutega tehtud tehingute arv langenud ca 25 protsenti. Samas on hinnad tänavu püsinud stabiilsena ega ole enam langenud.

Kui 2007. aasta lõpus Tartu eramute hinnad veel langesid, siis sel aastal on need püsinud stabiilsena. Tartus eelistatakse peamiselt eramuid suurusega 120-170 m" ning ostjaid leidub 1,8-2,4 miljoni kroonise hinnataseme juures.

Pakkumises on nii siseviimistluseta "kinniseid majakarpe", kui ka täiesti valmis ehitatud majasid. Majakarpide hinnad on valdavalt vahemikus 1,55-2,0 miljonit krooni.

Uute valmis eramute hinnad algavad 2,1-2,4 miljonist kroonist. Selliste hindade puhul on tegemist üldjuhul väiksemate puitmajadega. Uute, suuremate kivimajade hinnad jäävad vahemikku 2,7-3,6 miljonit krooni.

Uuselamute turg on aktiivseim linna naabervaldades - Luunja ja Ülenurme vallas, kus ka hinnad võrreldes Tartu linnaga on soodsamad.

Linnaosade lõikes on Tartus kõige enam pakkumisi Ihaste, Tammelinna ja Veeriku linnaosades. Suurim nõudlus neist on aga Tammelinnas.

Selle aasta esimese poolaastaga on Tartu linnas müüdud keskmiselt kümme hoonestatud elamukrunti kuus. See on tühine arv, kui arvestada, et kinnisvaraportaalis kv.ee on pakkumisega üleval ca 250 elamut.

Elamukruntidega teostatakse samuti vähem tehinguid kui möödunud aastal samal ajal. Tehingute aktiivsus on langenud nii Tartu linna kui ka Tartu lähivaldade arendustes.

Elamukruntide hinnad Tartus olulist langust sel aastal läbinud ei ole. Viimane suurem hinnalangus jääb 2007. aasta lõppu, mil kruntide hinnad langesid 20-40 protsenti. Odavnenud on eelkõige linnast eemal asuvad põllupealsed krundid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing