Jüri Vips toob eelmisel aastal müüdud võlakirjad börsile

08. september 2008, 18:13

Eelmisel aastal noteeritud ABC Grupi
võlakirjad tulevad börsile.

Tallinna Börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon otsustas 5. septembril 2008. a rahuldada ABC Grupi taotluse ja noteerida 6500 ABC Grupi poolt emiteeritud võlakirja Tallinna Börsi võlakirjade nimekirjas.

Jüri Vipsile kuuluva ABC Grupi võlakirjade esimeseks noteerimispäevaks on reede, 12. september 2008. a.

„Võlakirjade noteerimist taotleti seetõttu, et vastav tingimus sisaldus võlakirjade emissiooni tingimustes. Siin pole midagi erakorralist, tegu on lisaargumendiga investorile, et seda võlakirja osta. See näitab, et tegu ka järelturul aktiivse võlakirjaga,” rääkis SEB kommunikatsioonijuht Silver Vohu.

ABC Grupi suuromaniku Jüri Vipsi sõnul on tegu reglemendiga, millest vaja kinni pidada. „Antakse tähtaeg, mille jooksul tuleb võlakirjad börsile viia. Ettevõttel oleks muidugi mugavam, kui ei peaks börsile minema, sest tekivad lisakohustused ja reeglid lähevad karmimaks. Aga äritavad on sellised,” selgitas Vips.

SEB noteerib 12. septembril ka SEB enda võlakirju. Tallinna Börs rahuldas ka SEB Panga taotluse ja laseb noteerida 10310 SEB Panga poolt emiteeritud võlakirja Tallinna Börsi võlakirjade nimekirjas.

„Võlakirjade emiteerimine on üks võimalus panga tegevuse finantseerimiseks. Emissiooni hetkel oli nii investorite kui panga seisukohast tegu soodsa intressitasemega," selgitas Vohu.

Kommunikatsioonijuht möönis, et tegu on SEB jaoks väikse summaga. 103 miljonit oli vajalik panga tegevuse finantseerimiseks, konkreetset otstarvet Vohu välja ei toonud. Tema sõnul ei ole siiski tegu ebahariliku sammuga. Vohu sõnul pole nad varem võlakirju lisaraha saamiseks kasutanud, samas väiksemad pangad nagu BIG on seda Eestis teinud.

Kahe võlakirja vahel on vaid see seos, et SEB on ABC Grupi võlakirjaemissiooni korraldaja.

ABC Grupi AS on üks suurimaid kaubandusettevõtteid koondav Eesti kapitaliga kontserne, mille kaheksa firmat pakub tööd 580 inimesele. Tuntumad ettevõtted on AbeStock AS, ABC Motors AS ja Comarket AS.

2007. a oli kontserni käive 1,2 miljardit krooni. 2008. a prognoositakse netokäivet 1,5 miljardit krooni. Paralleelselt kaubandusettevõtete arendusega tegeleb kontsern ka kaubanduskinnisvara arendusega mahus üle 10 000 - 15 000 m2 aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2008, 14:53
Otsi:

Ava täpsem otsing