Mody: ravimite müük rühib Eestis ülesmäge

08. september 2008, 18:40

Tuleval aastal jätkavad ravimitööstus ja
ravimite müük Eestis tõusu, ütles GlaxoSmithKline Eesti OÜ juhatuse esimees
Akshay A. Mody Äripäevale.

"Sektori käibe kasv jääb alla 10%. Samas on see ikkagi piisavalt kõrge, kuna inimeste arusaamine tervisest ja oma vastutusest selle säilimisel paraneb iga aastaga," möönis Mody. Ta lisas, et loomulikult avaldab kasvule mõju nii inimeste ostuvõime kui ka hetke majandusseis. Samas on sektori kasumlikkuse liikumist tema sõnul raske hinnata.

"Kuna lõpphinnad on hetkel juba tükk aega langeva trendiga, efektiivsuse korrektuure on juba tehtud, siis lihtsustatult võib öelda, et hea kui jääb stabiilseks," möönis ta ning lisas, et loomulikult jätkub võidujooks uute ja paremate ravimite loomise alal.

”Globaalses mõttes investeeringud uuringutesse ja arengutesse ehk Research Developmenti (R D) suurenevad suhteliselt kindlasti, kuid peab tunnistama, et meie seda Eestist ei mõjuta üldse. Kui pidada silmas, kas me kavatseme rohkem investeerida Eestisse kui firma, siis see on lahtine," ütles Mody. Paljuski sõltub see ka Eesti teaduspotensiaalist.

“Ravimitööstuse suurimad ohud ja samal ajal võimalused seisnevad teaduspotensiaali leidmises või olemasolus, et järjest rohkem haigusi leiaks parema ravilahenduse. Lähiajal jäävad ellu need ravimitootjad, kes suudavad selle teaduspotensiaali avastada ja mis veelgi olulisem – ka ellu rakendada ehk molekulist kasuliku ravimini viia. Teiseks suureks ohuks pean poliitikute aeglast arusaama, et ilma inimeste terviseta pole stabiilset majanduskasvu ega heaoluühiskonda niipea loota.”

Mida veel on oodata ravimitööstuse sektoris järgmisel aastal, tule ja kuula konverentsil Äriplaan 2009, mis toimub 24.-25. septembril Vene Teatris, Tallinnas.

Täpsem info ettekannete ja esinejate kohta!
Registreeru konverentsile!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2008, 18:40
Otsi:

Ava täpsem otsing