Ettevõtteid köidab odav ja heas korras üüriladu

Kadri Paas 09. september 2008, 00:00

Uus Maa äripindade osakonna maakleri Rene Kasela sõnul on nõudmine uute ja ajakohaste laopindade järele kahanenud.

"Põhjuseks majanduse olukord ja hind. Oleme täheldanud, et klientide huvi on pöördunud heas olukorras ning soodsa hinnaga pindade poole. Huvi pakuvad ka pinnad, mida klient on nõus renoveerima, kuid sellisel juhul peab üürihind soodne olema," lisas Kasela.

Tema hinnangul on kliendid viimastel aastatel aina enam eelistama hakanud üüripindu. "Kinnisvara omamine toob kaasa lisakulu, mida kliendid eelistavad vältida. Samuti on pankade laenupoliitika karmistunud ja paljudel võib tekkida probleeme mõistlikel tingimustel laenu saamisega," kirjeldas maakler.

Milliseks võib kujuneda edaspidine laopindade turu käekäik?

Majandussurutise tõttu on paljud arendajad tõmmanud projektidel piduri peale ning jäänud ootama n-ö paremaid aegu. Ladude massilist juurdetekkimist, mis leidis aset mõni aasta tagasi, täheldada ei saa. Pigem proovitakse olemasolevatel pindadel hakkama saada, kas siis laiendades või vähendades tegevust. Üürihinnad on uutel objektidel vähenenud, kuid mitte märkimisväärselt. Suuremat hinnalangust laopindade üürihindades ei toimu, kuna nõudlus ja pakkumine on hetkel tasakaalus.

Arco Vara kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juhataja Urve Nõgu rääkis Äripäevale, et kõige rohkem otsitakse kaasaegseid, hea kvaliteediga laopindasid, mille suurus on umbes 400-600 m2.

"Hinnaskaala sõltub laopinna olukorrast. Näiteks küttega laopind on kallim kui kütteta, aga keskmine hind on 80 kr/m2. Kusjuures enamasti otsitakse praegu üüripindu," lisas Nõgu.

Tema väitel ületab praegu just 400-600 m2 laopindade nõudlus pakkumist. "Kui veel aasta tagasi sooviti üürida suuremaid pindasid, alates 1000 m2, siis praegu otsitakse pigem väiksemaid pindasid - ettevõtted muutuvad efektiivsemaks, koondades enda tegevust," ütles Nõgu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing